Miś Uszatek. Oryginały ilustracji Zbigniewa Rychlickiego
21.01.2023

Misiowa sobota

Termin: 21 I 2023
Dla kogo: wydarzenie skierowane do dzieci i dorosłych
Wstęp: 10 zł (jedno dziecko + maks. 2 opiekunów), do kupienia na www.nck.interticket.pl 
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35 Gdańsk

11.00-12.30 | Gawra Misia Gawrysia
prowadzenie: Agnieszka Żelewska

warsztaty dla dzieci w wieku 4-10 lat z opiekunami
KUP BILET

Czy wiecie, gdzie zimują niedźwiedzie? I jak się nazywa letnie legowisko misiów? Już wkrótce będzie można posłuchać ciekawostek z życia niedźwiedzi, a nawet zbudować wygodną misiową gawrę z mchu, patyczków i szyszek. Możecie przynieść swoje misie-przytulanki, może pomogą Wam w pracy? W tekturowych pudełkach zrobimy ściółkę z suszonego mchu, „zasadzimy” drzewa z patyczków i krzaki z szyszek. Pokażemy przyjaciołom, gdzie nocuje nasz miś.

13.00-14.30 | Misiowe miasteczko
prowadzenie: Agnieszka Żelewska

warsztaty dla dzieci w wieku 4-10 lat z opiekunami
KUP BILET

Prawdziwe misie mieszkają w lesie, a bajkowe? W miasteczku! Mają misiowe domy, hodują pszczoły, chodzą do sklepów z miodem, wyglądają przez okienka, piją herbatkę w Złotym Ulu i jedzą lody z lodziarni Miś. Podczas warsztatów zbudujemy takie tekturowe misiowe miasteczko. Warsztaty wokół książki „Misie, miśki, niedźwiadki” Małgorzaty Potockiej (Wydawnictwo Olesiejuk).

15.00-15.45 | O przygodach Misia Uszatka poczyta wam Violetta Seremak Jankowska

16.15- 16.45 | Co robią misie wieczorową porą?

wydarzenie dla dzieci oraz dorosłych

Zwiedzanie wystawy z kuratorką, dr Krystyną Rybicką

___________________

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa, który wykona reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.