Alpaka Records Presents: Tomek Sowiński & Maciej Sikała - "Amalgamation" (koncert/premiera płyty)
29.03.2023

Alpaka Records Presents: Tomek Sowiński & Maciej Sikała - "Amalgamation". Premiera płyty

Termin: 29 III 2023, godz. 18.00 (spotkanie z muzykami), godz. 19.00 (koncert);

Bilety: wstęp bezpłatny na spotkanie z muzykami (18.00); bilety na koncert w cenie 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy z Kartą do Kultury)*, 30 zł (ulgowy)** do kupienia na portalu EVENEA (KLIK) oraz w Ratuszu Staromiejskim (ul. Korzenna 33/35) w dniu koncertu;

* Bilety zniżkowe z Kartą do Kultury są ważne za okazaniem, przy wejściu na koncert, ważnej Karty do Kultury (1 bilet na 1 Kartę). Liczba biletów ograniczona.

**Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom - za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji przy wejściu na koncert (1 bilet na 1 legitymację). Liczba biletów ograniczona.

Prowadzenie spotkania: Kamil Wicik;

Dodatkowe informacje: po koncercie premierowym "Amalgamation" odbędzie się jam session w Café Absinthe;

Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Pamiętacie ostatni autorski album Tomka Sowińskiego? Było to "Synergy" z zespołem Tomek Sowiński & Collective Improvisation Group wydane w…. 2010 roku. Artysta długo kazał nam czekać na kolejny album firmowany swoim nazwiskiem. Było warto!

"Amalgamation" to materiał nagrany wspólnie z Maciejem Sikałą, jednym z najbardziej cenionych saksofonistów w naszym kraju. Obaj muzycy znają się od wielu lat, co sprawia, że na scenie tworzą jeden organizm. Współpracowali razem z wieloma znanymi artystami m.in. z Leszkiem Możdżerem, Leszkiem Kułakowskim czy Piotrem Wojtasikiem. Przez kilkanaście lat występowali razem w zespole Maciej Sikała Trio.

Materiał duetu jest surowy, oparty na kluczowych elementach: rytmie i melodii. To najstarsze składowe muzyki, które od wieków towarzyszą człowiekowi w jego wędrówce. W muzyce duetu słychać dojrzałość i ogromne doświadczenie. Mimo ograniczonych środków w doborze instrumentarium, duet zaprasza słuchaczy do wielowymiarowej osnowy. Elementy wirtuozerii, wzajemnej interakcji, a także rodzaj transu są w niej odpowiednio wyważone. To opowieść o powrocie do domu. Dawno nie było takiego albumu w Trójmieście.

Wydając "Amalgamation" w Alpaka Records, Tomek Sowiński i Maciej Sikała wykazali się dużą dozą zaufania do młodych trójmiejskich muzyków, niegdyś ich studentów. Połączenie sił dwóch jazzowych pokoleń polegające na wzajemnym wsparciu i wydawniczej współpracy pokazuje kolejny wyjątkowy aspekt tego przedsięwzięcia.

Po koncercie premierowym "Amalgamation", który odbędzie się 29 marca o godz. 19:00 w Sali Mieszczańskiej Nadbałtyckiego Centrum Kultury, zapraszamy na jam session w Café Absinthe.

Takie rzeczy tylko w Trójmieście.

Skład:

Maciej Sikała - saksofon tenorowy oraz sopranowy

Tomek Sowiński - perkusja, inst. perkusyjne

Przed koncertem odbędzie się spotkanie z artystami, które poprowadzi Kamil Wicik (godzina 18.00 - Sala Mieszczańska).

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.