17.03.2023

„Winiarska i Kiszkis. W słowie są piękno i siła” – promocja książki

Termin: 17 III 2023, godz. 18.00;
Bilety: bezpłatny;
Prowadzenie: Zbigniew Canowiecki;
Fragmenty czytają: Fioła Seremak-Jankowska i Zbigniew Jankowski;
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35       

Cykl „Wybitni Pomorzanie” otwiera książka o niedawno  zmarłej, wybitnej aktorce Halinie Winiarskiej i  wspaniałym aktorze Jerzym Kiszkisie. Prywatnie byli małżeństwem, publicznie Honorowymi Obywatelami Miasta Gdańska. Zasłużeni dla kultury i walki o wolną, demokratyczną Polskę.

Rozmowy z  Jerzym Kiszkisem składające się na pierwszy tom serii przeprowadził red. Mariusz Szmidka, długoletni  redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego” i obecny  lider niezależnego tygodnika „Zawsze Pomorze”.

W publikacji znajdują się zapisy rozmów z 2022 roku,  liczne materiały archiwalne z domowej kolekcji Haliny  Winiarskiej i Jerzego Kiszkisa oraz wspomnienia ich  znajomych.  Publikacja ukaże się w kolorze, w twardej oprawie. Premiera książki planowana jest na 17 marca  2023 r.

Wybrane fragmenty przeczytają Fioła Seremak-Jankowska i Zbigniew Jankowski.

Wydarzenie będzie relacjonowane na żywo na FB NCK

Współorganizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Region.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.