Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk. Koncert Confusion Project. 26 marca 2023, początek 20:05. Transmisja na antenie i online (wideo)
26.03.2023

Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk / Confusion Project

Termin: 26.03.2023, godz. 20:05;
Bilety: zaproszenia do zdobycia na antenie Radia Gdańsk;
Dodatkowe informacje: koncert będzie transmitowany również online na profilach FB Radia Gdańsk, NCK i Metropolia Jest Okey;
Miejsce: Radio Gdańsk, al. Grunwaldzka 18

Organizatorzy: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Radio Gdańsk

 

Historia zespołu Confusion Project

Confusion Project to Trójmiejskie trio jazzowe, które tworzą: Michał Ciesielski - fortepian, Piotr Gierszewski - gitara basowa, Adam Golicki - perkusja.

Zespół istnieje od 2013 roku i przez ten czas wykształcił swój unikalny język muzyczny, o którym sami mówią, że jest sposobem na opowiadanie historii. Stąd nieodłączny w ich muzyce pierwiastek ilustracyjny.

Zespół ma na koncie cztery albumy CD, oraz liczne koncerty w wielu krajach Europy i Azji (Chiny, Kazachstan).

Czwarty album trio jazzowego Confusion Project, "Last" ukazał się 29 października 2021 roku. Muzyka zawarta w tym albumie, choć zalicza się do stylistyki jazz fusion, obszernie czerpie z elementów charakterystycznych dla takich stylów jak rock progresywny, Drum&Bass czy muzyka filmowa. Jest to płyta ilustracyjna. Zespół sięga po tematykę związaną z obecną kondycją naszej planety i wyraża swój muzyczny manifest – apel, by traktować serio  problemy, z którymi świat obecnie się mierzy. Są więc na tej płycie utwory o lęku, wyparciu, melancholii ale i nadziei i akceptacji. Już sam tytuł płyty jest przewrotny - angielskie "Last" może przecież oznaczać zarówno "Ostatnia", jak i "Trwać".

Poza utworami z najnowszej płyty zespół wykona też najpopularniejsze utwory ze swoich wcześniejszych płyt jak i parę zupełnych nowości! Na przestrzeni 2020-2021 roku, w ramach inicjatywy #1CD1tree, dzięki pieniądzom ze sprzedaży płyt, zespół ufundował posadzenie ponad 1600 drzew na kilku kontynentach, w miejscach zniszczonych działalnością człowieka. Przy najnowszej płycie zespół nawiązał współpracę z Tree-Nation kontynuując akcję sadzenia drzew za każdą sprzedaną płytę.Sama płyta została wydana w sposób ekologiczny, opakowanie albumu zostało wykonane w całości z papieru z makulatury.

Ważne linki:

strona internetowa | Facebook | Instagram

Wydarzenie na Facebooku

Zdjęcia z występu zespołu na Festiwalu Metropolia Jest Okey (Pomorski Jazz, 27 grudnia 2022, Centrum św. Jana w Gdańsku). Fot. R. Suszko

Metropolia Jest Okey / Confusion Project   Metropolia Jest Okey / Confiuson Project / zdjęcie przedstawia perkusistę, niebieskie światło   Metropoilia Jest Okey / Confiuson Projekt