logo Krakowskiego Salonu Poezji, dwa antyczne profile złączone potylicami, na czołach wieńce laurowe
30.04.2023

CCXXVII Krakowski Salon Poezji w Gdańsku

Termin: 30 IV 2023, godz. 11.00;
Bilety: wstęp bezpłatny;
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35
Udogodnienia: pętla indukcyjna

 

Cykl pieśni "Piękna młynarka" Franza Schuberta koncentruje uwagę słuchacza na miłosnej historii młodego czeladnika i pięknej córki młynarza. Jednak Krzysztof Bobrzecki postanowił zwrócić się w stronę trzeciego bohatera cyklu, którym jest strumień.
Czy poszukując różnych kontekstów literackich dla wybranych pieśni uda się zrozumieć rolę i symbolikę strumienia w tej muzycznej opowieści? Podczas spotkania usłyszeć można będzie nie tylko obszerne fragmenty cyklu Schuberta, ale również prozę i poezję różnych autorów.

Wystąpią:
Krzysztof Bobrzecki – baryton
Dominika Glapiak – fortepian

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.