grafika kobieta grająca na trąbce w białoruskim stroju ludowym
26.03.2023

Dzień Voli in Jazz

Centrum św. Jana
ul. Świętojańska 50 | Gdańsk 
godz. 17:30 

BILETY

Sopranistka Margarita Levchuk należy do najbardziej znanych śpiewaczek operowych na Białorusi.
W 2016 roku ukończyła Białoruską Państwową Akademię Muzyczną, w latach 2016-2020 była solistką Narodowej Opery i Baletu Białorusi, od tego czasu występowała gościnnie na scenach operowych Europy.
W Gdańsku wystąpi z trio pod wodza pianisty Konstantina Goryachego.

Do Levchuk i Goryachego dołącza Krystyna Gedzik Folk Inspirations – kwintet zamieszkałej w Gdańsku białoruskiej wokalistki jazzowej Krystyny Gedzik, powstały na potrzeby wydanej w 2013 r. płyty Folk Inspirations.
Folk Inspirations ubiera w straight-jazzowe aranżacje brawurowy śpiew i kompozycje Gedzik, zainspirowane muzyką tradycyjną. Koncert poprowadzi Ivan Padrez.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu Nadbałtyckiego Centrum Kultury, Urzędu Miasta Sopotu i Urzędu Miasta Gdańska.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.