zdjęcie młodego muzyka, polish rising music stars
18.06.2023

Koncert Polish Rising Music Stars. XII Euro Chamber Music Festival i cykl stARTer

Termin: 18 VI 2023, godz. 18.00
Bilety: wstęp wolny, obowiązują wejściówki z portalu evenea.pl
Udogodnienia: pętla indukcyjna
Miejsce wydarzenia: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Polish Rising Music Stars to koncert organizowany w ramach programu stARTer promującego młodych, najzdolniejszych muzyków z woj. pomorskiego (organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury)  oraz wydarzenia Euro Chamber Music Festival (organizator: Stowarzyszenie “Zdolni do Wszystkiego”). 

Po dwudniowych warsztatach, podczas których młodzi adepci sztuk muzycznych uczą się współpracy z orkiestrą i dyrygentem, czas na wielki finał! 18 czerwca o godz. 18.00  słuchacze poznają efekt  wspólnej pracy: młodych solistów, uczniów szkół muzycznych II st. z woj. pomorskiego, wybitnej dyrygentki młodego pokolenia – Sylwii Janiak-Kobylińskiej oraz Bałtyckiej Filharmonii Młodych.

Młodych artystów łączy: talent, wielka pasja i wytrwałość, dzięki którym już na tym etapie edukacji mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami i uznaniem w oczach Jury podczas konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

W piątej  edycji projektu orkiestrowego  zaprezentują się następujący soliści:

Jan Kwiatkowski – fortepian

Ludwig van Beethoven – I Koncert fortepianowy C-dur op. 15, cz. 1 

 

Zuzanna Krystian-Browalska – fortepian

Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll, op. 21, cz. 1

 

Aleksandra Schulz – flet

Saverio Mercadante – Koncert e-moll op. 57, cz. 1

 

Wiktoria Chruścińska – obój

Johann Friedrich  Fasch – Koncert g-moll FWV L: g1 na obój i orkiestrę smyczkową

 

Karolina Kuskowska – skrzypce

Franz Waxman – Carmen-Fantasie

 

Młodzi artyści wystąpią z towarzyszeniem Bałtyckiej Filharmonii Młodych pod batutą:

Sylwi Kobylińskiej-Janiak 

 

„Polish Rising Music Stars” to wydarzenie realizowane wspólnie przez dwa podmioty – Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Zdolni do Wszystkiego - w ramach programu stARTer oraz Euro Chamber Music Festival. Rozwijając regionalną sieć współpracy, której celem jest wspieranie muzycznie uzdolnionej młodzieży, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaproponowało Stowarzyszeniu organizującemu festiwal muzyki kameralnej w Gdańsku poszerzenie formuły festiwalu o koncert z udziałem uzdolnionej muzycznie młodzieży. Dzięki temu młodzież zyskała miejsce prezentacji, a także dodatkowej promocji biorąc udział w prestiżowym międzynarodowym festiwalu. Występ ten daje możliwość ukazania publiczności zgromadzonej w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku przeglądu osiągnięć wszystkich trójmiejskich szkół muzycznych II st., a młodzieży daje wspaniałą możliwość ukazania swojego talentu artystycznego.

Współorganizatorami wydarzenia są szkoły muzyczne:

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, Szkoła Muzyczna I i II st. im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu, Euro Chamber Music Festival i ich partnerzy

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.