grafika internetowa, kolaż zdjęć, usta, samochó, dłoń, napis "dylemat podcast paragrafowy w przestrzeni miasta"
07.08.2023

Spacer z dyleMATem

Start: 7 VIII 2023, godz. 18.00

Miejsce startu: słup ogłoszeniowy przy NCK - Ratuszu Staromiejskim

Wstęp: bezpłatny, zapisy online tutaj

Lubicie zwiedzać? Znacie wszystkie zakamarki Gdańska? A może szukacie alternatywnych sposobów na eksplorowanie miasta? Jeżeli na dodatek macie ochotę na tworzenie własnych opowieści, to mamy coś wyjątkowego! Wybierzcie z nami na spacer z dyleMATem

DyleMAT to wyjątkowa, interaktywna propozycja Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku z użyciem smartfonów. Rozgrywka prowadzi odbiorców po najstarszej części miasta, prezentując historyczne wydarzenia i życie dawnych mieszkańców w klimacie z pogranicza fantasy i thrillera.

Bohaterką podcastu paragrafowego jest Nina Pietrzak, młoda dziewczyna, którą pod siedzibą NCK – Ratuszem Staromiejskim – spotykają nietypowe zdarzenia. Interaktywna forma, klimatyczna warstwa graficzna oraz rozwiązania zapożyczone ze świata gier są atutami tego alternatywnego sposobu zwiedzania miasta. Losy głównej bohaterki, a tym samym obszar rozgrywki zależy od decyzji gracza i jego dociekliwości. Dokonując wyborów w najdłuższej linii fabularnej, spacer ulicami starego miasta potrwać może nawet 1,5 godziny. 

22 lipca uruchomione zostały nowe historie w dwóch językach - polskim i angielskim. Kod QR, który przeniesie gracza w interaktywną rozrywkę, umieszczony zostanie na słupie ogłoszeniowym na ulicy Korzennej 33/35. Tam spotkamy się na wspólny spacer 7 sierpnia 2023 r. o godzinie 18:00 i razem poznamy wyjątkową aplikację przybliżającą mieszkańcom oraz turystom gdańskie Stare Miasto.

Mgła, historyczne wydarzenia, młoda dziewczyna i chłodna, długa noc…14 decyzji do podjęcia i 7 możliwych zakończeń. 

Przygotujcie smartfony, rozgrzejcie internetowe łącza (warunek niezbędny)! Zabieramy Was na spacer po Starym Mieście śladem przygód Niny Pietrzak.

Uwaga! To może być historia z dreszczykiem, ale... zależy to tylko od Ciebie!

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.