Gdańsk Press Photo
07.09.2023 - 08.10.2023

Wystawa pokonkursowa XXVII Konkursu Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy | GDAŃSK PRESS PHOTO

Termin: 7 IX 2023-8 X 2023

Wernisaż: 07 IX 2023, godz. 17:00, Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego

Oprowadzanie jurorskie z Rafałem Klimkiewiczem: 22 IX 2023, godz. 18.00

Udogodnienia: teksty w j. angielskim;

Miejsce: Galeria NCK, Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

 

Pomorski Konkurs Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy to cykliczne święto fotografii. Co roku w szranki o tytuł autora lub autorki najlepszego zdjęcia stają zarówno osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z aparatem, jak i dojrzali fotoreporterzy. Wystawa Gdańsk Press Photo to okazja do podsumowania roku, które pozwala spojrzeć z perspektywy na ostatnie miesiące.Już po raz dwudziesty siódmy staramy się prześledzić wydarzenia, jakimi żył nasz region, a także obejrzeć zapis istotnych zjawisk, jakie pomorscy fotografowie dokumentowali, podróżując po całym świecie. Jury w składzie: Anna Brzezińska, Wojciech Druszcz, Rafał Klimkiewicz i Chris Niedenthal, spośród 1337 fotografii nadesłanych na konkurs przez 115 fotografek i fotografów, wybrało 31  prac, które zaprezentowane zostaną w Galerii NCK.

Udziałem w wystawie nagrodzeni zostali/zostały: Katarzyna Dargacz, Julita Dubowska, Daniel Frymark, Piotr Hukało, Karol Kacperski,  Aleksander Knitter, Wioletta Koc,  Jacek Koślicki, Khrystsina Larkovich, Paweł Marcinko, Karolina Misztal, Krzysztof Mystkowski, Artur Myśliwiec, Agnieszka Pazdykiewicz, Jerzy Pinkas, Anna Rezulak, Mateusz Słodkowski, Małgorzata Szymańska, Piotr Wittman.

Zapraszamy do oglądania!

ZOBACZ ZDJĘCIA LAUREATÓW I LAUREATEK

 

 

Współorganizatorem Gdańsk Press Photo jest Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press / KFP.Logo Agencji Fotograficznej Kosycarz Foto Press

 

 

Patronami honorowymi i fundatorami nagród finansowych w konkursie są Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydenci: Gdańska, Gdyni i Sopotu. 

logotyp      logotyp gdańsk        logotyp

logo sopot

     

Partnerami projektu są: TCF Michał Pecka, Restauracja Kubicki oraz Restauracja Fellini. 

Logo TFC  logo restauracji fellini     Logo restauracji Kubicki

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.