Koncert familijny oraz warsztaty  „Spotkania dźwięków” w ramach cyklu starter
23.09.2023

„Spotkania dźwięków” | koncert + warsztaty | cykl stARTer

Termin: 23 IX 2023

11:00-12:00 – koncert

12:30-14:30 – warsztaty

Wstęp:
koncert: wstęp wolny – zapisy poprzez portal Evenea – link do zapisów tutaj
warsztaty: bilety – 10,00 zł/ dziecko + max. 2 opiekunów – link do biletów tutaj
Dla kogo: dla dzieci 5-12 lat z rodzicami / opiekunami
Miejsce: Sala Mieszczańska, Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

 

KONCERT

„Spotkania dźwięków” to koncert familijny, podczas którego dzieci wraz z rodzicami otrzymają muzyczną opowieść o harmonii w świecie dźwięków. Podczas godzinnego koncertu przeróżne zestawienia harmoniczne w utworach Nikolaya Kapustina, Eugene’a Bozza czy Maurice’a Ravela przedstawią uczniowie szkół muzycznych II stopnia z Trójmiasta. Koncerty familijne z cyklu stARTer są więc wyjątkowymi wydarzeniami, gdzie występujące na scenie młode osoby wprowadzają swoich jeszcze młodszych kolegów i koleżanki w tajniki rozbudowanej sztuki muzycznej.

Koncert oraz edukacyjne aktywności poprowadzi Zuzanna Pobłocka.

Artyści koncertu:

1. Nadia Bazarnik – obój 
ucz. Pani Jolanty Kowalczyk
akomp. Pani Monika Madej-Strukiel

2. Zofia Pałasz – fortepian
ucz. Pani Marzeny Termen 

3. Zuzanna Kopciuch – fortepian
ucz. prof. Waldemara Wojtala

4. Kayla Dobrowolska-Mahusay – wiolonczela 
ucz. prof. Krzysztofa Sperskiego
akomp. Pan Piotr Ejsmont.

5. Henryk Snarski – fagot 
wraz z nauczycielką Panią Karoliną Borodacz – fagot

Partnerami wydarzenia są Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu, Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gdyni.

 

WARSZTATY

Rodzinne warsztaty tworzenia papierowej mozaiki będą kontynuacją rozmowy o harmonii i jej możliwościach tworzenia wielkich dzieł przy pomocy małych elementów.

Na warsztatach uczestnicy i uczestniczki chwycą za drobne, wielobarwne kawałki papieru, które ułożą na kartkach na wzór starożytnych mozaik, tworząc krajobrazy, wzory roślinne lub współczesne interpretacje małych rączek.

 

Warsztaty poprowadzi Zuzanna Pobłocka

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.