zdjęcie ludzi w Centrum św. Jana
31.10.2023

Wizja końca czasów na epitafium pastora Hutzingusa

Termin: 31 października 2023, godz. 18.00

Bilety: wstęp bezpłatny;

Miejsce wydarzenia: NCK - Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

Udogodnienia: pętla indukcyjna

 

O tym, jaki los czeka człowieka w dzień Sądu Ostatecznego już od 1584 roku nieustannie przypomina wiernym pełne szczegółów epitafium pierwszego świętojańskiego pastora Jana Hutzingusa. Przyjrzymy mu się bliżej w wieczór wigilii Wszystkich Świętych, by dowiedzieć się jaką rolę w tym doniosłym wydarzeniu przewidziano dla papieża, jakie niespotykane zjawiska będą go zwiastowały i kogo na nim brakuje i dlaczego.

Prelegentka: Agnieszka Drygiel - historyczka sztuki i edukatorka kulturalna z zawodu i zamiłowania. Od 2018 r. roztacza opiekę nad zabytkami w Nadbałtyckim Centrum Kultury.  

W 2020 r., zakończyła odbudowa i adaptacja kościoła św. Jana w Gdańsku na centrum kultury. To wyjątkowy obiekt, który nieczynny przez wiele dziesięcioleci – do lat 90. - obecnie znów jest dostępny dla artystów, turystów i mieszkańców Gdańska. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z  zachowanym dziedzictwem kulturowym tego wyjątkowego miejsca poprzez różne dziedziny nauki : historię, historię sztuki, architekturę, konserwację zabytków czy filologię klasyczną, czasami w sposób nieoczywisty i zaskakujący… Odkryjemy ciekawostki i detale, które nie są powszechnie znane, a zbadane i znane wąskiemu kręgowi specjalistów, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.