zdjęcie 4 kobiet i mężczyzny. Instrumenty, pulpity
01.10.2023

Korzenna muzyka Polska. Koncert gordonowski

Termin: 1 października 2023, godz. 12.00

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski, Korzenna 33/35, Gdańsk

Wstęp: bilety 30 zł dziecko/dorosły na eventon.click

 

 

Nowy sezon gdańskich koncertów gordonowskich rozpoczęliśmy we wrześniu 2023 z kubańskim przytupem w rytmach Son.

Jesteśmy najbardziej doświadczoną ekipą gordonowską w Polsce, a do projektu zapraszamy topowych muzyków, tworząc cudowne doświadczenie muzyki na żywo z elementami improwizacji muzycznej oraz animacjami ruchowymi. Czerpiemy od najlepszych: pedagoga, muzyka, psychologa – Edwin E. Gordona, czy Rudolfa Labana.

W październiku uruchamiamy nasz potencjał płynący z muzyki tradycyjnej. Jeden z naszych muzyków jest w końcu członkiem światowej sławy Kapeli ze Wsi Warszawa:-)!

Tym razem zagrają muzycy skupieni wokół placówek edukacyjnych FKE, grający na: suce biłgorajskiej, cymbałach, bębnach obręczowych, altówce i instrumentach dętych. Muzyka płynąca z serducha naszych przyjaciół charakteryzuje się wysublimowaną, transową barwą, podkreślającą oryginalne instrumentarium, ale również piękny, naturalny śpiew.

 

Zapraszamy gorąco rodziny z małymi dziećmi (do 6 lat), ale także starsze pociechy. Ponadto muzyka znakomicie trafia również do osób dorosłych, jak i seniorów. Można śmiało powiedzieć, że nasze koncerty są wiekowo uniwersalne.

W koncercie wystąpią:
Jola i Miłosz Gawryłkiewiczowie: wokal, prowadzenie. instrumenty dęte i perkusyjne
Paulina Krakowian-Biernacka: suka biłgorajska, fidel płocka, śpiew
Patrycja Frank: lira korbowa, altówka, śpiew
Marcelina Kujacińska- cymbały rzeszowskie, skrzypce.

 

Współorganizatorami wydarzenia są: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwo E.E. Gordona oraz Polski Instytut Pedagogiki E.E. Gordona.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.