„Welewetka. Jak znikają Kaszuby” – promocja książki
21.11.2023

„Welewetka. Jak znikają Kaszuby” – promocja książki

Termin: 21 listopada 2023, godz. 18.00
Wstęp: wolny
Udogodnienia: pętla indukcyjna
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35 i FB NCK (online)

Stasia Budzisz, reporterka specjalizująca się w krajach byłego bloku radzieckiego, tym razem kieruje spojrzenie na Kaszuby, krainę własnego dzieciństwa. Z zachowanych zdjęć, wspomnień i legend oraz rozmów ze świadkami burzliwych dziejów regionu buduje intrygujące połączenie reportażu historycznego i rodzinnej sagi.

"Welewetka" to opowieść o losie kaszubskiej mniejszości, cały czas będącej w rozdarciu, traktowanej podejrzliwie i wciąż poszukującej własnej tożsamości.

Prowadzenie: Dorota Karaś

O autorce:
Stasia Budzisz – niezależna reporterka. Pisze dla OKO.press, Krytyki Politycznej, Nowej Europy Wschodniej i Przekroju. Zajmuje się Kaukazem, Europą Wschodnią i Kaszubami. W 2019 roku zadebiutowała książką reporterską "Pokazucha. Na gruzińskich zasadach". W 2023 roku ukazał się jej drugi reportaż o rodzinnych Kaszubach – "Welewetka. Jak znikają Kaszuby" (Wydawnictwo Poznańskie).

 

Uwaga!

Spotkanie będzie transmitowane na FB Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.