Koncert kina niemego / BLED gra do filmu Metropolis
23.11.2023 - 23.11.2023

Koncert kina niemego / BLED gra do filmu Metropolis

Termin: 23 XI 2023 r.
Bilety: I pula – 50 zł – w sprzedaży do wyczerpania puli
II pula – 60 zł

kup bilet

Udogodnienia: pętla indukcyjna
Miejsce: Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

Organizatorzy Festiwalu Filmowego Cinematika zapraszają na premierowy koncert do filmu niemego w ramach tegorocznego Festiwalu Filmowego Cinematika - Gdańsk 2023.

W tym roku zaprosiliśmy niezwykle utalentowany duet muzyków, kryjący się pod nazwą BLED. Duet w osobach perkusisty Sławka Koryzno oraz trębacza, aranżera i kompozytora jazzowego Emila Miszka. Gdański duet bardzo mocno w swojej twórczości inspiruje się klasyką kina sci-fi, łącząc ambientowo-dronowy minimalizm z inspiracjami brzmieniami z Afryki i Azji.

Specjalnie na nasz festiwal artyści przygotują premierowo swoją autorską oprawę muzyczną do filmu Metropolis, Fritza Langa z 1927 roku, największej w historii klasyki kina sci-fi produkcji ery kina niemego.

Artyści przygotują swoją autorką ścieżkę muzyczną do filmu w wersji 83 minutowej (odrestaurowana wersja montażowa z 1984 roku).

Koncert odbywa się w ramach 4. Festiwalu Filmowego Cinematika – Gdańsk 2023, dofinansowanego ze środków Województwa Pomorskiego oraz Miasta Gdańsk.

Więcej informacji o całym festiwalu: www.cinematika.pl

Bilety:
I pula – 50 zł – w sprzedaży do wyczerpania puli
II pula – 60 zł

www.cinematika.pl

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.