Gdańsk Press Photo
16.11.2023 - 30.11.2023

Wystawa Gdańsk Press Photo w Gniewinie!

 Termin: 16-30 XI 2023, pn.-pt. godz. 8.00-16.00

Wstęp: wolny

Miejsce: Centrum Kultury i Biblioteka w Gniewinie, ul. Sportowa 1, 84-250 Gniewino

Mieszkańcy gminy Gniewino od 16 do 30 listopada br. mogą oglądać nagrodzone w Konkursie fotografie w Centrum Kultury i Bibliotece w Gniewinie w godzinach otwarcia obiektu. Wystawa została wypożyczona z Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku. Zapraszamy!

Pomorski Konkurs Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy to cykliczne święto fotografii. Co roku o tytuł autora lub autorki najlepszego zdjęcia rywalizują zarówno osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z aparatem, jak i dojrzali fotoreporterzy. Wystawa Gdańsk Press Photo to okazja do podsumowania roku, które pozwala spojrzeć z perspektywy na ostatnie miesiące.

W 2023 roku jury w składzie: Anna Brzezińska, Wojciech Druszcz, Rafał Klimkiewicz i Chris Niedenthal, spośród 1337 fotografii nadesłanych na konkurs przez 115 fotografek i fotografów nagrodziło i wyróżniło 31 prac. Autorami wybranych prac są (kolejność alfabetyczna): Katarzyna Dargacz, Julita Dubowska, Daniel Frymark, Piotr Hukało, Karol Kacperski,  Aleksander Knitter, Wioletta Koc,  Jacek Koślicki, Khrystsina Larkovich, Paweł Marcinko, Karolina Misztal, Krzysztof Mystkowski, Artur Myśliwiec, Agnieszka Pazdykiewicz, Jerzy Pinkas, Anna Rezulak, Mateusz Słodkowski, Małgorzata Szymańska, Piotr Wittman.

 

W holu CKiB można obejrzeć, m.in. zdjęcia z najważniejszych kategorii konkursowych:

GRAND PRIX: Anna Rezulak za zdjęcie „Wyrok”

WYDARZENIE: Krzysztof Mystkowski za reportaż „Nocne Misterium Krzyża”

LUDZIE: Piotr Hukało za zdjęcie „To jest kiosk ruchu”

ŻYCIE I ŚWIAT WOKÓŁ NAS: Jerzy Pinkas za reportaż „KogaDach”

SPORT: Paweł Marcinko za zdjęcie „Zawody crossfitowe par mieszanych”.

(w tej kategorii przyznano także wyróżnienie dla Artura Myśliwca za zdjęcie „Revolta III Fight”)

KULTURA: Karolina Misztal za zdjęcie „Nick Cave podczas koncertu w gdańskiej Ergo Arenie”

NAGRODA PUBLICZNOŚCI: Julita Dubowska za zdjęcie „W oczekiwaniu na dziecko”

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA LAUREATÓW I LAUREATEK

Współorganizatorem Gdańsk Press Photo jest Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press / KFP.Logo Agencji Fotograficznej Kosycarz Foto Press

 

Patronami honorowymi i fundatorami nagród finansowych w konkursie są Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydenci: Gdańska, Gdyni i Sopotu. 

logotyp      logotyp gdańsk        logotyp

logo sopot

Partnerami projektu są: TCF Michał Pecka, Restauracja Kubicki oraz Restauracja Fellini. 

Logo TFC  logo restauracji fellini     Logo restauracji Kubicki

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.