grafika do wydarzenia przedstawiająca horyzont morski
09.03.2024

Słowem przez Bałtyk, czyli spotkanie autorskie z Pauliną Górszczak o książce „Skandynawia na czterech kółkach”

Termin: 9 marca, godz. 18.00

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski

Wstęp: wolny

Udogodnienia: pętla indukcyjna

Prowadzenie: Jan Janczy

 

Spotkanie z autorką książki „Skandynawia na czterech kółkach” – Pauliną Górszczak. Porozmawiamy o podróżach do krajów nordyckich. O łatwościach lub trudnościach napotkanych w czasie wycieczek. O tym gdzie i warto wybrać się z dziećmi oraz o ogólnych wrażeniach z podróży.

Skandynawia to niezwykła dziewicza przyroda, urocze miasteczka i ciekawe stolice. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: muzea, nadmorskie kurorty, połowy ryb, tysiące kilometrów tras rowerowych, stoki narciarskie i wiele innych atrakcji.

Szwecja kusi różnorodnością: licznymi zatokami o skalistych zboczach i wybrzeżach szkierowych oraz oryginalnym designem nadmorskich miasteczek. Norwegia słynie z górzystych terenów, pokrytych śniegiem szczytów i oszałamiających fiordów, a także z niezwykle gościnnych mieszkańców. Finlandia to połączenie dzikiego piękna, ciekawej architektury oraz lokalnych tradycji kulinarnych. Dania natomiast to idealne miejsce na wakacje, szczególnie ze względu na słynne plaże z kąpieliskami.

Przewodnik zawiera:

  • 17 autorskich tras po Szwecji, Norwegii, Finlandii i Danii
  • katalog kempingów w każdym z opisywanych krajów,
  • szczegółowe mapy z przebiegiem tras

Paulina Górszczak – absolwentka skandynawistyki oraz turystyki i rekreacji. Uzależniona od podróży na Północ, od kawy i od skandynawskich kryminałów. Autorka bloga Marchewkowa Skandynawia, na którym publikuje recenzje książek, porady podróżnicze, a także relacje z wyjazdów do Szwecji, Norwegii, Danii oraz Finlandii.

Wydarzenie na FB

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na FB

 

Partner

cztery logotypy ambasada danii, finlandii, szwecji i norwegii

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.