Wody gdańskie. Motława | wykład prof. Andrzeja Januszajtisa
21.02.2024

Gdańskie wody. Motława | wykład prof. Andrzeja Januszajtisa

Termin: 21 lutego, godz. 17.30;
Wstęp: bezpłatny;
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35
Udogodnienia: pętla indukcyjna

Cykl wykładów prof. Andrzeja Januszajtisa w roku 2024 nosi tytuł "Gdańskie wody".

Motława


Rzeka Motława wypływa z Szpęgawskiego Południowego na pojezierzu Starogardzkim. Na terenie Pojezierza Starogardzkiego nazywa się Szpęgawą. Nazwa "Motława" znana jest od 1380 roku. Podczas spotkania z prof. Andrzejem Januszajtisem poznamy historię rzeki, która odegrała kluczową rolę w dziejach Gdańska i jego portu. Prześledzimy jej szlak od początków do ujścia do Wisły, jej dawne odgałęzienia, położone nad nią miejscowości, nabrzeża, mosty i wiele innych.

Playlista "Gdańskie Wody" na YouTube

 

Zobacz inne wykłady prof. A. Januszajtisa:

Zamki Pomorza Gdańskiego

Sławni ludzie z Pomorza

Gdańsk i Europa

Jubileusz prof. Andrzeja Januszajtisa


 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.