Bałtyk Movie. Pokaz filmu "John Wick"
19.03.2024

Bałtyk Movie. Pokaz filmu "John Wick"

Film: John Wick, reż. David Leitch, Chad Stahelski (101 min.)
Termin: 19 III 2024, godz. 19.00
Koordynatorzy: Joanna Borowik, Bartosz Filip
Identyfikacja graficzna: Dominika Padoł
Bilety: 15 zł do kupienia na portalu INTERTICKET  i w Centrum św. Jana na godzinę przed seansem; sprzedaż na miejscu zamykana jest 15 minut od rozpoczęcia seansu lub po wyczerpaniu puli biletów;
Miejsce: Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

TEJ WIOSNY
W GOTYCKIM KOŚCIELE, KTÓRY STAŁ SIĘ CENTRUM KULTURY
TWÓRCY KINA LETNIEGO i FESTIWALU FILMÓW JEDNOMINUTOWYH
DOSTARCZĄ ROZRYWKĘ JAKIEJ NIE ZNALIŚCIE


Nadbałtyckie Centrum Kultury przedstawia:
BAŁTYK MOVIE 2024


U nas możesz spodziewać się niespodziewanego. Drzwi otworzy niezawodny Keanu Reeves, odpoczynek znajdziecie w estońskiej saunie, a pożegnamy was chlebem i solą.

Rozgośćcie się w najbardziej spektakularnej sali kinowej Trójmiasta, skąd wyruszymy
w rejs przez nieoczywiste akweny nadbałtyckiej kinematografii.

Przed pokazem odbędzie się 15 minutowa prelekcja.

Opis filmu:

Gwiazda kultowego Matrixa – Keanu Reeves, czterokrotnie nominowany do Oscara Willem Dafoe oraz znany z serii „Millennium” Michael Nyqvist w pełnym akcji, intrygującym thrillerze.

John Wick był najlepszym płatnym zabójcą w Stanach, ale dla ukochanej żony wycofał się z biznesu. Po jej śmierci nie dane mu będzie w spokoju przeżyć żałoby. Gdy syn rosyjskiego mafiosa odbierze mu ostatnią pamiątkę po ukochanej, zemsta będzie tylko kwestią czasu. Przestępczy świat na wieść o tym, że John Wick wrócił do gry, zamiera w przerażeniu, a rosyjski mafioso wydaje na niego wyrok śmierci. Już wkrótce miasto stanie w płomieniach…

Prelegentka:

Marta Maciejewska - filmoznawczyni, polonistka, anglistka. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Zakładzie Filmu i Mediów na Uniwersytecie Gdańskim oraz na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wykładowczyni Akademii Polskiego Filmu, animatorka kultury, przez wiele lat związana z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej oraz gdańskim Klubem Żak.

Jako miłośniczka zwierząt w pełni rozumie motywacje Johna Wicka, ale także docenia nieco kampowe, wczesne role Keanu Reevesa (np. w filmie „W zakolu rzeki”).

Repertuar:

 

  • 19 marca, godz. 19.00 | John Wick, reż. David Leitch, Chad Stahelski (101 min.)
  • 23 kwietnia, godz. 19.00 | Siostrzeństwo świętej sauny, reż. Anna Hints (89 min.)
  • 21 maja, godz. 19.00 | Chleb i sól, reż. Damian Kocur (100 min.)

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.