Synakiewicz wystawa
01.03.2024 - 31.03.2024

Wiesław Synakiewicz. "Minimalizm metafizyczny"| wystawa

Termin: 2-31 marca, pn.-sob. godz. 10.00-18.00, nd. godz. 14.00-18.00
Wernisaż: 1 marca, godz. 18.00
Udogodnienia: pętla indukcyjna
Miejsce: NCK – Centrum św. Jana, ul Świętojańska 50

Wystawa grafik cyfrowych Minimalizm metafizyczny to podsumowanie 40. lat działalności artystycznej Wiesława Synakiewicza. 

Urodzony 1956 roku artysta, to człowiek wielu talentów. Mimo ukończenia wydziału architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, nie ograniczał i nadal nie ogranicza się do działalności na tylko na tym polu. Swój warsztat rozwija twórczo poprzez malarstwo, grafikę, montaż filmowy, scenografię, ale też animację i multimedia. Wiesław Synakiewicz działa od 1983 roku. Od 1994 roku twórczo związany z Fundacją Sopockiego Forum Integracji Nauki, Kultury, Sztuki „SFINKS”. Na swoim koncie ma dokonania zarówno rodzime, jak i zagraniczne m.in. wystawy indywidualne malarstwa w Great Falls oraz w McLean w Stanach Zjednoczonych, filmy autorskie „Valentines Day”, „The Silence Before The Storm” wyświetlone w kanale 10 TV Virginia (USA).

W Polsce, stworzył projekt wnętrza Kaplicy Katyńskiej w Kościele Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni. Był także laureatem konkursu na projekt „Polskie cmentarze wojenne w Katyniu, Miednoje i Charkowie” organizowanego przez Radę Ochrony Pamięci i Walk i Męczeństwa, wraz z zespołem. W 1999 roku,w kościele św. Jana zaaranżował i zrealizował zbiorową wystawę Związku Polskich Artystów Plastyków. Centrum św. Jana jest mu szczególnie bliskie. W 2011 roku opracował animację, mapping na ołtarzu do do Transgatunkowego Teatru Sfinks „Świątynia Sztuk Wszelkich” na otwarcie Centrum. Powrót do Nadbałtyckiego Centrum Kultury będzie więc piękną, spójną klamrą jego artystycznej opowieści.
 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.