Jubileusz urodzin Stefana Chwina
07.05.2024

Jubileusz 75. urodzin Stefana Chwina

Termin: 7 maja, godz. 18.00
Wstęp: na zaproszenia;
PULA ZAPROSZEŃ ZOSTAŁA WYCZERPANA
Udogodnienia: pętla indukcyjna
Miejsce: NCK – Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Z przyczyn technicznych transmisja została odwołana przez gdansk.pl. 
Portal wyemituje nagranie z jubileuszu w najbliższym terminie. 

Zapraszamy na jubileusz 75. urodzin Stefana Chwina. Rozmowę z jubilatem poprowadzi Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności. W ramach uroczystości odbędzie się również premiera książki „Gdańsk Stefana Chwina”, która stanowi obszerny wybór beletrystycznych, eseistycznych i publicystycznych wypowiedzi Stefana Chwina o Gdańsku, wzbogacony o zdjęcia miasta, wykonane przez pisarza. Książkę wydała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.


Stefan Chwin – profesor zwyczajny nauk humanistycznych, powieściopisarz, krytyk i historyk literatury, a także eseista i grafik. Laureat nagród na najważniejszych festiwalach literackich i kulturalnych w Polsce i za granicą. Jego rysunki – fantastyczne alfabety i ilustracje książkowe – prezentowane były na wystawach, również poza granicami kraju. Autor powieści m.in. Hanemann, Esther, Dolina Radości i książek naukowych, w tym Oddać życie za Polskę. Samobójstwo altruistyczne w kulturze polskiej XIX wieku, Wolność pisana po Jałcie.

Organizatorami uroczystości są Samorząd Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk, Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.
 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.