Warsztaty i zabawy plastyczne z Grażyną Rigall | wystawa „Czasem smutki, czasem piesek malutki”
13.04.2024

Warsztaty i zabawy plastyczne z Grażyną Rigall | wystawa „Czasem smutki, czasem piesek malutki”

"Czasem smutki, czasem piesek malutki", to wystawa prac Grażyny Rigall, którą od 23 marca możecie oglądać w galerii NCK. 

Tytuł wystawy nawiązuje do prac ilustratorki. Teksty, do których tworzy rysunki, nie zawsze są łatwe i radosne, ale jeśli tylko można na ilustracji umieścić psa, kota lub inne zwierzę, autorka chętnie z tego korzysta. Skoro więc do tytułu wskoczył piesek, będziemy wraz z widzami tropić czworonogi przewijające się przez jej prace. A są one praktycznie wszędzie! Czasami to główni bohaterowie, a czasami pojawiają się gdzieś w tle – tylko po to, aby pomóc artystce zbudować nastrój.

Prywatnie wiemy, że Grażyna ma pieska i kocha kwiaty. W jej mieszkaniu trzeba się poruszać ostrożnie, by nie zahaczyć o kaktusowe kolce lub nie wplątać się w rośliny zwisające z sufitu. Połączyliśmy wystawę i pasje Grażyny Rigall i tak powstał warsztatowo-kwiatowy dzień, podczas którego nie tylko rozwiniemy swoje zdolności manualne, ale także zyskamy nowych zielonych mieszkańców naszych wnętrz. 

Czekają na Was:

🎨 Warsztaty plastyczne „Pręcik, słupek czy korona?”  | 11.00-13.00
dla kogo: dorośli
Odkryjemy  świat kwiatów poprzez sztukę! Pod okiem doświadczonej artystki, Grażyny Rigall, stworzymy dzieła inspirowane nazwami kwiatów. Brodaczka właściwa i Zaraza goździkowata... Czy ktoś je kiedyś widział? Jeśli nie, tym lepiej! Te tajemnicze nazwy doprowadzą nas do ciekawych interpretacji graficznych. Ukoronowaniem naszych działań będzie oprawa prac w dobrane kolorystycznie passe-partout.

Bilety: 20 zł, do kupienia TUTAJ

 

🌱 Kwiatodzielnia | 11.00-15.00
dla kogo: b/o
Przynieś swoją ulubioną roślinę, a w zamian zabierz do domu nową. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją kolekcję i odkryć nowe odmiany, które ożywią wnętrza.

wstęp wolny

 

🌺 Zabawy plastyczne inspirowane ilustracjami Grażyny Rigall | 13.15-15.00
dla kogo: dzieci 5+
Dziecięca strefa kreatywności prowadzona przez artystkę - Grażynę Rigall oraz doświadczone animatorki Monikę Koncę i Dominikę Król. Będziemy eksperymentować i mieszać techniki takie jak: monotypia, frottage, wydrapywanie kolorów w czarnej farbie, kolaż.

Powstanie każdej pracy zajmie 15-30 minut.

🌿 Praktyczne porady dotyczące pielęgnacji roślin | 13.15-15.00
dla kogo: b/o
Dowiedz się, jak zadbać o swoich zielonych podopiecznych. Marzena Mruk-Wszałek podzieli się  swoimi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji roślin, aby nasze domowe rośliny były zdrowe i piękne przez wiele lat.

wstęp wolny

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.