12.03.2005 - 13.03.2005

Kurs samoobrony dla kobiet WenDO

Kurs samoobrony dla kobiet WENDO

 

adres: Galeria NCK parter, Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk 80-851

termin: 12-13 marzec 2004 r./sob.-niedz.

godz.: 9.00-15.00

Zajęcia prowadzą: certyfikowane trenerki WenDo Liliana Otręba z Warszawy i Małgorzata Janur z Opola.

 

Podczas takiego kursu nauczysz się: najbardziej skutecznych technik samoobrony, zauważać własne granice, wytyczać je oraz bronić ich. Będziemy także rozmawiać o przemocy, o Twoich doświadczeniach z nią związanych (jeśli zechcesz o nich opowiedzieć). Postaramy się, by wzrosła Twoja pewność siebie i poczucie wartości.

WenDo to trening asertywności i samoobrony dla kobiet - stworzony przez kobiety z myślą o kobietach. Powstało ok 30 lat temu w Kanadzie. Do Polski trafiło z Niemiec. W 2001 r Fundacja Kobieca efKa zorganizowała pierwsze w Polsce 3 letnie szkolenie polskich trenerek.

Obecnie w Polsce pracuje 16 certyfikowanych trenerek WenDo.

Szkolenie WenDo trwa 12 godzin i jest organizowane najczęściej w systemie weekendowym. Zajęcia podstawowe obejmują naukę wyznaczania i ochrony własnych granic psychicznych i fizycznych, pracę nad poznaniem swoich możliwości, pracę z doświadczeniami przemocy psychicznej i fizycznej, poznanie siły naszego głosu, naukę podstawowych technik samoobrony słownej i fizycznej.

Ówiczenia oddechowe, pracy z głosem, koncentracji, oraz rozmowy pomogą poradzić sobie z uczuciem strachu i paniki, tak aby mieć jasną i realistyczną ocenę sytuacji agresywnych, niebezpiecznych i umieć reagować na nie, tak by chronić siebie. Pracujemy w grupie max. 16 kobiet.

WenDo nie jest sztuką walki. Punktem wyjścia w WenDo jest siła i możliwości poszczególnych kobiet. Nie jest tu wymagana specjalna kondycja fizyczna.

W Trójmieście kursy WenDo odbyły się dotychczas dwukrotnie.

więcej info na stronie: http://www.wendo.org.pl/

Podstawowy kurs WenDo trwa 12 godzin: 2 dni po po 6 godzin.

koszt: 180 zł na osobę, ilość wolnych miejsc: 9, ilość wszystkich miejsc: 16

 

Zapisy:

Trenerka: Liliana Otręba 0-603 789 891 mail: lirys@wp.pl,
NCK: ANNA KRAWIEC
sekretariat Nadbałtyckiego Centrum Kultury
ul. Korzenna 33/36
80-851 Gdańsk

tel. 058 326 10 28 anna.krawiec@nck.org.pl

 

Warsztaty WEDO są skierowane tylko dla kobiet i dziewcząt. Problematyka przemocy wobec kobiet, różne formy dyskryminacji, jakie napotykają na swojej drodze kobiety i sposoby radzenia sobie z nią, jak również budowanie pewności siebie to składowe elementy warszatów. WenDo oferuje też podstawową wiedzę na temat komunikacji między ludzmi i budowania kultury tolerancji.
Na zajęcia przychodzą różne kobiety - różnią się wiekiem, doświadczeniem, zaintersowaniami, ale okazuje się, że pomimo tylu różnic potrafią ze sobą współpracować, uczyć się, opowiadać o swoich pasjach. W czasie warszatu przekonują się jakie drzemią w nich możliwości, tutaj zostaje nawiązanych wiele znajomości i przyjaźni, które z czasem przekształcają się we wspólne przedsięwzięcia, w tym również artystyczne. WenDo to nie tylko kobieca samoobrona, budowanie pewności siebie czy przeciwdziałanie przemocy, to również budowanie kobiecej kultury. W Gdańsku nie ma żadnej trenerki WenDo, tak więc warszaty WenDo odbywają się bardzo rzadko, brakuje miejsca, w którym kobiety mogłyby się dowiedzieć o WenDo. Na zaproszenie NCK specjalnie na kurs WENDO przyjeżdzają instruktorki z Warszawy.