NCK online box
12/10/2020

Wydarzenia NCK online

Zachęcamy do skorzystania z oferty NCK online. W domowym zaciszu, bez konieczności noszenia maseczki, bez względu na to, czy jesteście Państwo na kwarantannie, czy nie. I przede wszystkim - kiedykolwiek Państwo chcecie.

 

 

Wydarzenia

 

 

 

 

 

 

 • FINAŁ PROJEKTU MEMORY OF WATER
 1.  Przyszłość nabrzeżnych stref dziedzictwa kulturowego w Europie
 2. Projekt Memory of Water - z perspektywy artystów, z perspektywy partnerów

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. OPROWADZANIE PO WYSTAWIE
 2. SPOTKANIE z dr. ANITĄ WINCENCJUSZ-PATYNĄ PT "O uczonych łososiach i pewnym dorszu w rozmaitych odsłonach (graficznych)”
 3. PREMIERA KSIĄŻECZKI "BALTEK" - SPOTKANIE ONLINE
 4. BAJKA NA DOBRANOC - prezentacja historii Baltka w interpretacji Violetty Sermak-Jankowskiej. Możecie wybrać wersję zilustrowaną pracami:
  Joanny Czaplewskiej (POLSKA): https://youtu.be/dT8y3OSyG2c
  Rasy Joni (LITWA): https://youtu.be/uxmrOMpSxR4
  Luciji Mrzliak (ESTONIA): https://youtu.be/sb_NPZQXIuY
  Gundegi Muzikante (ŁOTWA): https://youtu.be/3d7WXUrXjNY
  Justyny Nyki (NORWEGIA): https://youtu.be/iZlD-z-pAYo
   
 5. KONCERT pt. "SCYTYJSKIE OPOWIEŚCI Z SOLI I WODY" - LENA WITKOWSKA

 

 

 

 
 
 
 
 • 15. FESTIWAL FILMÓW JEDNOMINUTOWYCH. Oprócz filmów, które obejrzycie na kanale YouTube Nadbałtyckiego Centrum Kultury, zapraszamy na prelekcje naszych Gości – członków Jury.
 
 • Seria wykładów INGARDEN IN THE GARDEN - zachęta do filozofii i do poszukiwania w sztuce zaspokojenia naszych estetycznych i metafizycznych potrzeb.
 
 
 • WIELOKULTUROWE POMORZE to cykl spotkań z fascynującymi artystami (muzykami, malarzami, artystami wizualnymi, etc.) pochodzącymi z różnych krajów i kręgów kulturowych. Łączy ich miejsce zamieszkania - Pomorze, które ubogacają swoim dziedzictwem.
 
 • ŚW. JAN OD-NOWA. WIECZÓR BAŁTYCKI - program kulturalny z udziałem muzyków związanego z Trójmiastem NeoQuartetu oraz spotkanie z gościem specjalnym – wybitnym reportażystą i laureatem Nagrody Nike – Mariuszem Szczygłem.
 
 
 • Zbiór zapisów rozmów z autorkami i autorami ciekawych pomysłów, o tym jak zazieleniać nasze miasto, w tym również  zagospodarowywane obecnie tereny Stoczni. Cyklu spotkań MIASTO NASZYCH MARZEŃ: NATURA STOCZNI.
 
 
 • POMORZE W SIECI. Cykl prezentuje różnorodność kulturową regionu poprzez opowiadanie o tożsamości wybranych przedmiotów zgromadzonych w pomorskich muzeach.
 
 • GAME OF GDAŃSK – seria filmików instruktażowych stworzonych przez naszych specjalistów ds. IT i gamingu. Przy pomocy jasnych instrukcji swoją grę może stworzyć każdy!
 • Game of Gdansk to historia Starego Przedmieścia zamknięta w świat Minecraft oraz gamebook – interaktywną opowieść. Przeznaczona jest głównie dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Uczy nie tylko historii jednej z ciekawszych dzielnic Gdańska, ale logicznego i strategicznego myślenia, a także podstaw programowania. Jest częścią projektu Urb Cultural Planning, finansowanego ze środków UE.
 
 • KSZTAŁTY POMORZA - cykl warsztatów plastycznych online, zachęcający dzieci i rodziców do poznawania przyrody i kultury naszego regionu. Każdy odcinek poświęcony został innemu tematowi. Ulepimy m.in.: stworzenia zamieszkujące Morze Bałtyckie, naczynia, które wiele lat temu służyły do podawania obiadu, czy postaci znane nam z legend.

 

E-booki:

 

 

Wirtualne spacery