zdjęcie rzeźby, tekstylna ośmiornica na zewnątrz w tle budynek z cegły
06/09/2022

Baltek w Tczewie

Termin: 16.09-6.10.2022

Miejsce: Fabryka Sztuk w Tczewie

Wstęp: bezpłatny

Udogodnienia: wystawa na parterze

 

 

Swoją premierę wystawa miała w ramach 15. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów, w 2020 roku. Jej temat - zagrożone katastrofą ekologiczną Morze Bałtyckie jest szczególnie aktualny i warto mówić o nim jak najczęściej.

Wystawa ta prezentując aktualny temat, jest również przedsięwzięciem artystycznym.

Dlatego w tym roku wystawa powędruje do Fabryki Sztuk w Tczewie, a w przyszłym będzie goszczona w Centrum Literatury dla Dzieci w Tallinie.
Większość prac prezentowanych na wystawie to ilustracje do książeczki pt. "Baltek" . Stworzyła je międzynarodowa grupa artystek: Joanna Czaplewska, Rasa Joni, Lucija Mrzliak, Gundega Muzikante i Justyna Nyka.
Każda z nich na swój sposób zinterpretowała historię młodego, bardzo mądrego dorsza, który martwi się o przyszłość zaśmieconego plastikiem Bałtyku. A przecież te plastikowe śmieci nie muszą lądować w morzu, wiele z nich można wykorzystać ponownie, udowodnimy to na warsztatach, które odbędą się podczas wystawy.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności