05/01/2012

Rok 2012 w NCK

W roku 2012 Nadbałtyckie Centrum Kultury obchodzi 20 rocznicę powstania. Najważniejsze wydarzenia organizowane przez NCK będą odbywały w ramach obchodu jubileuszu.

W tym wyjątkowym roku oprócz wydarzeń cyklicznych, jak Festiwal Filmów Jednominutowych The One Minutes, Bałtyckich Spotkań Ilustratorów, Konkursu Gdańsk Press Photo, czy Festiwalu Metropolia jest Okey odbędzie się kilka nowych wydarzeń. Pojawią się, po raz pierwszy na mapie trójmiejskiej rozrywki, Festiwal Impro Podaj Wiosło we współpracy ze Stowarzyszeniem Społeczno-Artystycznym KULTYWATOR oraz trzyletni, międzynarodowy projekt Art Line (14 instytucji z basenu Morza Bałtyckiego). Oba wydarzenia mają zarówno innowacyjną formułę jak i tematykę. Pierwszy z nich, to festiwal improwizacyjno-teatralny, z ogromnym udziałem publiczności, drugi dotyczy sztuki w przestrzeni publicznej z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacji: platform internetowych, portali społecznościowych.

Od 2012 roku zmienia się częstotliwość odbywania Festiwalu Kultur Świata Okno na Świat. Po ostatniej edycji w 2011 roku, festiwal odbywać się będzie co dwa lata. Na 7. edycję zapraszamy w roku 2013.

Oferta sponsorska