20/02/2012

Nadbałtyckie Centrum Kultury gościem 13. Międzynarodowych Targów Książki w Wilnie

Instytut Polski w Wilnie, wspólnie z partnerami, przygotował bogaty program polskiego stoiska, którego głównym akcentem są imprezy poświęcone promocji czytelnictwa oraz obchody Roku Janusza Korczaka.

Na zaproszenie dr Małgorzaty Kasner, dyrektora Instytutu Polskiego, Nadbałtyckie Centrum Kultury będzie gościem 13. Międzynarodowych Targów Książki w Wilnie.

Na stoisku Instytutu Polskiego będzie można obejrzeć m.in. przygotowaną przez Nadbałtyckie Centrum Kultury prezentację poświęconą literaturze dla dzieci, w tym w szczególności ilustracji. Swoje prace pokażą trzy trójmiejskie artystki: Agnieszka Żelewska, Ewa Poklewska-Koziełło i Grażyna Rigall. Obok wystawy ilustracji na stoisku znajdą się książki ilustrowane przez te artystki oraz wykonane przez nie lalki.

Tytuł wystawy Opowiedz mi bajkę.. nawiązuje do wydanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury dwujęzycznego – polsko-kaszubskiego – zbioru bajek, ilustrowanego przez Ewę Poklewską-Koziełło.
Grażyna Rigall poprowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci.

Na stoisku dostępne będą także materiały z dotychczasowych edycji Bałtyckich Spotkań Ilustratorów, prezentujące najwybitniejszych polskich ilustratorów, takich jak Bohdan Butenko, Józef Wilkoń czy Janusz Stanny.

Bałtyckie Spotkania Ilustratorów to autorski projekt Nadbałtyckiego Centrum Kultury, którego 7. edycja, dedykowana Januszowi Korczakowi, odbędzie się w październiku 2012 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Więcej informacji: www.lenkijosinstitutas.lt, www.litexpo.lt