06/03/2012

Festiwal poMorze Sztuki - przeZtwory

NCK jest patronem festiwalu poMorze Sztuki - przeZtwory

W tym roku odbędzie się trzecia edycją festiwalu sztuki studenckiej, którego celem jest integracja środowisk twórczych największych miast Pomorza oraz prezentacja młodych artystów z nich pochodzących. Mamy nadzieję na konfrontację różnych postaw twórczych poprzez jak najszersze podejście do tematu przewodniego, co jest przestworzem samym w sobie.

Idea wydarzenia jest bardzo szeroka. Jego główną częścią jest wystawa zbiorowa, łączona z wydarzeniami muzycznymi, a także warsztatami i panelem dyskusyjnym.

W ramach festiwalowej wystawy zaprezentujemy 17. młodych artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademią Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu i Politechniką Koszalińską, którzy zaprezentują malarstwo, rysunek, fotografię, instalacje, prace audio, video.

A są to: Karolina Bracławiec, Natalia Buza, Maciej Bychowski, Alicja Czarna, Monika Filipek, Małgorzata Goliszewska, Filip Ignatowicz, Aleksandra Kubiak, Michał Magdziński, Magdalena Modzelewska, Łukasz Patelczyk, Karolina Połosak, Urszula Pruszkowska, Mariusz Samól, Daria Szczypiorowska, Martyna Wolna oraz duet: Bartosz Wójcicki i Dorota Kołodziejczyk.

Pobierz
program festiwalu w Gdańsku (jpg)

program festiwalu w Szczecinie (jpg)
Mapka festiwalu (jpg)

Plakat (jpg)


Tegoroczna edycja odbywa się w Starej Winiarni w Gdańsku w dniach 16 - 18 marca oraz w Terminalu Starówka w Szczecinie w dniach 30 marca - 1 kwietnia.

www.pomorzesztuki.com
kontakt: pomorzesztuki@gmail.com