Polskie Stowarzyszenie PrzyjacióŁ Muzyki Dawnej
zaprasza na
VII FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ
ANIMA MUSICA
Honorowy patronat nad festiwalem anima musica objął prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek
Bilety w cenie 20 zł normalny i 10 zł ulgowy można nabyć godzinę przed koncertem lub złożyć zamówienie pod adresem barokmusic@wp.pl.
Na koncert Młodych Wykonawców wstęp wolny. !!!
PROGRAM
Lilianna Stawarz - klawesyn
8 maja 2009 (piątek) godz. 19.00
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku
Utwory:
Georg Friedrich Händel (1685-1759)
Suita A-dur HWV 426 (prelude, allemande, courante, gigue)
Suita d-moll HWV 428 (prelude, allegro, allemande, courante, air, double1-5, presto)
Suita g-moll HWV 432 (ouverture, andante, allegro, sarabande, gigue, passacaille)
Suita f-moll HWV 433 (prelude, allegro, allemande, courante, gigue)
La morra
Ars amandi
9 maja 2009 (sobota) godz. 19.00
Franciszkańskie Centrum Kultury w Gdyni ul. Ujejskiego 40
Utwory:
BERNART DE VENTADORN (ok. 1200) - Can vei la lauzeta mover - canso,
GUILLAUME DE MACHAUT (1300-1377) - Amours me fait desirer - ballade,
ANONIM (Francja, ok. 1300) - La seconde estampie royal - utwór instrumentalny,
ANTONELLO DA CASERTA (ok. 1400) - Amour m-a le coeur mis en tel martire - ballade,
ANONIM (Cypr, wczesny XV w.) - Tousjours servir je veuil la douce fleur - rondeau,
ANONIM (Włochy, ok. 1400) - Parlamento - utwór instrumentalny,
JOHANNES CICONIA (c1370-1412) - Poy che morir mi convien per to amore - ballata,
ANTONELLO DA CASERTA - Piu chiar che l sol - podwójna ballata,
GILLES DE BINS DIT BINCHOIS (ok. 1400-1460) - Adieu mes tres belles amours - rondeau,
ANONIM (Flandria?, XV w., opr. wielogłosowe: M. Gondko) - La portingaloise - utwór instrumentalny,
ANTOINE BUSNOYS (ok. 1430-1492) - Ja que lui ne s-i attende - bergerette,
ANONYM (Niemcy, XV w.) - Verlangen thut mich krencken - Lied,
GUILLAUME DUFAY (1397?-1474) - Helas mon dueil a ce cop sui je mort - virelai,
Petr Wagner
LES VOIX HUMAINES
10 maja 2009 (niedziela) godz. 19.00
Franciszkańskie Centrum Kultury w Gdyni ul. Ujejskiego 40
Utwory:
C. F. Abel - 3 pieces for unaccompanied viol
Mr. De Machy - Suite D minor
Christopher Simpson - Prelude
Gottfried Finger - Chaconne G minor
Marin Marais - La Grande Fantaisie
Jean de Sainte-Colombe - Prelude
Tobias Hume - Soldier-s Resolution
Antoine Forqueray - La Girouette, La Couperi
C.F.Abel - Arpeggio
Koncert młodych wykonawców
15 maja 2009 (piątek) godz. 19.00
Franciszkańskie Centrum Kultury w Gdyni, ul. Ujejskiego 40
Utwory:
Antonio Vivaldii - Koncert g-moll na flet, obój i basso continuo (klawesyn i fogot). Cz. Allegro ma cantabile, Largo, Allegro,
Benedetto Marcello - Sonata na obój i b.c (klawesyn),
Joseph Bodin de Boismortiere - Sonata triowa a-moll na flet, fagot i b.c (klawesyn), Cz. Vivace, Largo, Allegro,
Louise Couperin - Passacaille C-dur z Pieces de Clavecin (klawesyn solo)
Jacques-Martin Hotteterre - Suita e-moll op. 2 nr 4 na flet i b.c. Cz. Prelude, Sarabande. Le depart, Air. Le fleuri, Menuet I, Menuet II
Georg Philipp Telemann - Trio e-moll na flet, obój, fagot i klawesyn Cz. Affettuoso, Allegro, Dolce, Vivace
Teresa Kamińska
16 maja 2009 (sobota) godz. 19.00
Franciszkańskie Centrum Kultury w Gdyni, ul. Ujejskiego 40
Utwory:
J. S. Bach - Suita G dur BWV 1007 (Prelude, Allemande, Courante, Sarabande, Menuet I, II, Gigue)
J. S. Bach - Suita d moll BWV 1008 (Prélude, Allemande, Courante, Sarabande, Menuet I,II, Gigue)
* * *
J. S. Bach - Partita a moll BWV 1013 (transkrypcja partity fletowej - TK)