11.08.2020 - 30.08.2020

Totem artystyczny - wystawa tkaniny Aleksandra Widyńskiego

Moja twórczość krąży wokół fundamentalnego pytania: czy byt z całą jego różnorodnością można zapisać własnym kodem kreskowym, czy los człowieka, artysty da się zapisać systemem pozornie przypadkowych kresek, cyfr i liczb? W zakodowanych znakach zapisuję afirmację życia, przemijania, to jest sens egzystencji każdego z nas.

Zapraszamy na wystawę tkanin Aleksandra Widyńskiego pt. "Totem artystyczny"

Wystawa jest próbą, po pierwsze znalezienia relacji pomiędzy wolnością sztuki i kontekstem społecznym odnoszącym się do niepewnej przyszłości związanej z pandemią. Ograniczenie kontaktów z ludźmi, skutkujące zwiększonym niepokojem i stresem, spędzanie większości czasu w domowym zaciszu to przestrzeń do przewartościowania dotychczasowego życia każdego z nas. Po drugie jak ta nietypowa sytuacja wpływa na proces tworzenia, realizację idei wolność artysty?

 

PROF. ALEKSANDER WIDYŃSKI

Studia w latach 1981 - 1986 na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku. Prowadzi pracownię Sztuki Włókna na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się tkaniną drukowaną, grafiką i wystawiennictwem. Uczestnik plenerów tkackich w Polsce i za granicą: Lisi Jar, Osterhölz-Scharmbeck. Autor wystaw indywidualnych i wystaw zbiorowych w kraju i za granicą: 5 Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej(2009 Gdynia), Laureat nagrody Prezydenta Miasta Gdyni "Galion" (2008 Gdynia); „Baltic Mini-Textile Exhibition” (2012 Australia); 8 Międzynarodowego Biennale Sztuki Włókna „Od Lozanny do Pekinu” (2014 Chiny);. Brał udział w Ogólnopolskich Wystawach Miniatury Tkackiej w Łodzi (6, 9,11). Uczestnik (8, 10 i 14) Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi.

 

wystawa czynna codziennie w godz. 10.00-18.00

WSTĘP: wolny