Norwegia
07 10.2020

Kolory Bałtyku: Przepis na szczęście. Spotkanie z Anną Kurek-Przybilski

Online

Gdy jesienna aura zadomowiła się u nas na dobre, wyruszamy na daleką Północ w poszukiwaniu przepisu na szczęście. Zawitamy do krainy fiordów  Norwegii, która od lat świeci triumfy w rankingu najszczęśliwszych miejsc świata.

O tym, co tak naprawdę jest typowo norweskie, co oznacza wyrażenie å kose seg, a w końcu co łosoś ma wspólnego ze szczęściem, porozmawiamy z Anną Kurek-Przybilski, autorką bloga Norwegolożka.com i książki „Szczęśliwy jak łosoś”.

Spotkanie poprowadzi Karolina Osowska.

Anna Kurek-Przybilski – filolożka z wykształcenia i zamiłowania, lektorka języka norweskiego i tłumaczka. Norwegię pokochała za piękne krajobrazy i melodyjny język. Gdy akurat nie jest wśród norweskich fiordów, planuje kolejne wyprawy na Północ.

Karolina Osowska - polonistka, filmoznawczyni i animatorka kultury, kierowniczka filii „Broadway” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie, prowadząca cykl rekomendacji książkowych „Osa poleca”. Po godzinach – doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego. Z kulturą związana zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym, ponieważ jest przekonana, że tylko ona może nas uratować: od nudy, prozy życia, a czasem i od samych siebie.

Zapraszamy na spotkanie na: FB NCK

Wydarzenie organizowane w ramach projektu Kolory Bałtyku.