05 10.2020

Organy Plus: Andreas Rothkopf

NCK - Centrum św. Jana

Koncert monograficzny niemieckiego mistrza organów. W poniedziałek 5 października w Centrum św. Jana zagra Andreas Rothkopf (Niemcy).

 

Na niedawno zrekonstruowanych organach Johanna Rhodego z 1761 roku w kościele Św. Jana w Gdańsku, w 210. rocznicę śmierci Roberta Schumanna zabrzmi jego wczesnoromantyczna muzyka w wykonaniu Andreasa Rothkopfa. 

 

Andreas Rothkopf zaczął grać na fortepianie w wieku 5 lat. Studiował grę na fortepianie, organach i dyrygenturę w Saarbrücken, Kolonii i Paryżu. Zdobył kilka I nagród w kategorii organy i fortepian (m.in. na II Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Franciszka Liszta w Budapeszcie, Deutscher Musikwettbewerb, Międzynarodowym Konkursie Organowym w Speyer/Niemcy). Realizuje wszechstronną karierę artystyczną jako profesor organów, światowej sławy organista koncertowy i pianista, ale także juror i zapalony kameralista. Jego rozległy repertuar obejmuje wszystkie epoki muzyczne, w tym wszystkie dzieła organowe Bacha, koncentrując się na niemieckich romantykach. O jego wielkim oddaniu tej literaturze muzycznej świadczą płyty CD ze wszystkimi dziełami Schumanna i arcydziełami Regera, Liszta, Brahmsa i Schuberta, a także liczne koncerty i nagrania radiowe.

Szczegóły na stronie www.organyplus.com

Współorganizatorzy: klasztor franciszkanów w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury, parafia św. Jana Bosko na Oruni

Partnerzy: Ruch Muzyczny, Drukomania.pl, Villa Anna, Hotel Number One by Grano

godz. 19.00, Centrum Św. Jana

wstęp wolny

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu wydarzeń NCK na czas pandemii Covid-19. Prosimy o podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia.