Fotografia klarnetu w futerale
18.04.2021 - 18.04.2021

„Klarnetowe panaceum” - ZMIANA TERMINU

Zmiana terminu! Ze względu na obostrzenia dot. m. in. funkcjonowania instytucji kultury, koncert odbędzie się 23 maja 2021 r.

 

Zapraszamy serdecznie na koncert zatytułowany „Klarnetowe panaceum”, z udziałem studentów i pedagogów Akademii Muzycznej w Gdańsku, na co dzień zrzeszonych w Kole Naukowym Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Czas izolacji i kwarantanny jest szczególnie trudny dla młodych muzyków. Postanowili oni zaaplikować sobie i publiczności panaceum w postaci solidnej dawki „szczepionki” przeciw smutkom i niedogodnościom życia spowodowanych brakiem możliwości obcowania z żywą muzyką. Jako pomysłodawcy koncertu mają nadzieję, że bogactwo brzmień całej rodziny klarnetów, od najmniejszego klarnetu es, po klarnet basowy jak i różnorodny program, zapewnią zarówno im - wykonawcom jak i słuchaczom wiele radości i dostarczą moc pozytywnej energii.

Pragniemy zaprezentować różnorodne składy i konfiguracje instrumentarium klarnetowego. Melomani będą mogli usłyszeć utwory na klarnet solo, kwartet klarnetowy, klarnet współpracujący z instrumentami smyczkowymi, a na koniec, w „wielkim finale” wystąpią wszyscy artyści biorący udział w koncercie, czyli prawdziwa orkiestra klarnetowa.

Nasza „szczepionka” będzie wieloskładnikowa! Pokażemy utwory zróżnicowane stylistycznie - dzieła twórców, których nie może zabraknąć w repertuarze wytrawnego klarnecisty, takich jak Carl Maria von Weber czy Richard Strauss, muzykę francuskiego kompozytora Claude’a Debussy’ego, czy w końcu utwory wielkich klasyków muzyki współczesnej - Krzysztofa Pendereckiego i Oliviera Messiaena. Mamy nadzieję, że muzyka klezmerska, której autorem jest Alexis Ciesla, wprowadzi wszystkich w radosny nastrój, oczaruje witalnością i szczerością przekazu. Dodamy trochę ciepła płynącego prosto z Kuby za pośrednictwem muzyki wielkiego klarnecisty jazzowego Paquito D’Rivery. Mamy też „asa w rękawie” w postaci młodego klarnecisty i ambitnego kompozytora, studenta pierwszego roku naszej gdańskiej akademii – Szymona Wieczorka.

Jesteśmy pewni, że nasze panaceum na czasy zarazy okaże się skuteczne i choć na chwilę pozwoli Państwu zapomnieć o trudach codzienności! Koncert ten to też wyjątkowa okazja do promocji jednego z najwspanialszych i najwszechstronniejszych instrumentów, jakim jest klarnet.

 

Wykonawcy:

Weronika Cichy, Karolina Kościuch, Szymon Wieczorek, Emilia Kwaśniewska, Dawid Dylewski, Stanisław Górka, Przemysław Juchniewicz, Liubou Tsudzila, Joanna Kulikowska, Pablo Martin, Sylwia Adamska, Przemysław Śmietana, Andrzej Wojciechowski, Grzegorz Wieczorek

 

START: godz. 17.00