Ilustracja dwie kobiety trzymające świetlistą kulę
13-04 05-07.2021

Secret Lives / Sekretne Życie - WYSTAWA

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski

 

Secret Lives / Sekretne Życie

To wystawa prezentująca twórczość pięciu znanych i cenionych na świecie artystów estońskich.
Viive Noor, Kadi Kurema, Regina Lukk-Toompere, Jüri Mildeberg oraz Urmas Viik wprowadzą nas w swój mały, sekretny świat – bardzo bajkowy i bardzo osobisty, do którego inspirację czerpią z estońskich mitów, dzikiej przyrody, ale też ze światowej literatury. Zobaczymy bohaterów książek Braci Grimm, Andersena i Lewisa Carrolla, poznamy estońskie bajki, żarty i przysłowia, będziemy mogli podziwiać wielkoskrzydłe Anioły z wyspy Urmasa Viika, a subtelne postaci kobiece wprowadzą nas w tajemniczy, surrealistyczny świat Viive Noor, kuratorki wystawy.

Zaprzyjaźnieni ze sobą artyści zajmują się różnymi dziedzinami sztuki: ilustracją, grafiką książkową, malarstwem, fotografią, projektowaniem przedmiotów i miniaturowych sztuk plastycznych, jednak chętnie biorą udział we wspólnych projektach. W Nadbałtyckim Centrum Kultury ich prace zobaczyć było można m.in. na wystawach: „It's Always Tea-Time”, „Dawno, dawno, temu…”, „Biegnąc z wilkami”.

Składająca się z ponad 60 prac wystawa gościła dotychczas we Francji (Paryż i Strasburg), Izraelu (Tel Awiw i Jerozolima) i na Białorusi (Mińsk). W Polsce pokazywana była w Warszawie, Płocku, Krakowie i Szczecinie.

 

WSTĘP: wolny

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE INSPIROWANYM WYSTAWĄ! 

Wystawa organizowana we współpracy z Ambasadą Estonii w Warszawie.