Grafika z okienkami ze spotkania online
11 04.2021

Laboratorium Dialogu - Metropolia jest Okey

To pierwsze wydarzenie z cyklu spotkań z artystami z Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej.

W pierwszym odcinku polska-holenderska para filmowców, Beata i Onno Staszyńscy-Hansen, razem z artystami poszukają antidotum na smutek, lęk i strach egzystencjalny naszych, obecnych czasów.

Jaką rolę gra artysta, aby chwytać chwile szczęścia, a jaką rolę muzyka, miłość, twórczość?

Goście: Roman Sebastyański (Pancerne Rowery), Maciej Łyszkiewicz (No Limits), Larry Okey Ugwu (Ikenga Drummers), Robert Bryński i Kazik Kaszubowski (Call System), Jarosław Janiszewski (Bielizna), Jowita Cieslikiewicz i Maja Kisielińska (Oczi Cziorne). Moderatorzy: Beata Staszyńska-Hansen, Onno Hansen-Staszyński, Tomasz Lipski (poeta).

 

LABORATORIUM DIALOGU

Przedpremierowa rozmowa: niedziela 11.04.2021, 17:00 – 18:00, online: https://www.facebook.com/NadbaltyckieCentrumKultury/

Premiera filmu online: niedziela 11.04.2021, 18:00 - link będzie opublikowany po rozmowie

 

Film: „(...) I ŻEBY CAŁA PRZESTRZEŃ WYPEŁNIŁA SIĘ MUZYKĄ – ODA DO ŻYCIA”

„Zapraszamy serdecznie – zobaczcie, posłuchajcie – to film, który powstał w eksperymentalnym, filmowym studio online (2020) – jedna część w naszym domu, a druga u bohatera. Na granicach prywatności powstała intymna przestrzeń do rozmów. Bardzo dziękujemy naszym filmowym bohaterom za wspólny czas i otwarcie na nasz pomysł. Wsparcie stypendialne i instytucji kultury dały nam pozytywną ramę do pracy. Ośmioro artystów - 6 zespołów z Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Z ponad 10 godzin rozmów dokumentalnych zmontowaliśmy prawie godzinny film, zbiorowy portret, w którym fragmenty, różne perspektywy i refleksje tworzą subiektywne, autorefleksyjne, osobiste spojrzenie bohaterów filmu w pandemicznej rzeczywistości na tworzenie, sens i miłość. Bohaterowie filmu to goście tej przedpremierowej rozmowy. – Autorzy filmu – zapraszamy!”

Czas trwania filmu: 58 min.

Autorzy: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen (polsko-holenderska para filmowców)

Producent: Ohennennoh BV

Film realizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego (2020)

Kontakt do autorów: https://www.facebook.com/LabDialogu