fotografia pałacu
21.08.2021 - 21.08.2021

Festyn Tradycji i Smaków Gminy Potęgowo w Karznicy

Miejsce wydarzenia: Karznica, gmina Potęgowo

 

Dla poszukiwaczy pięknych miejsc w regionie, dla miłośników naturalnych produktów i tych, którzy tęsknią za klimatem sielskich wakacji. Nadbałtyckie Centrum Kultury zachęca do udziału w plenerowym wydarzeniu, jakie 21 sierpnia odbędzie się w Karznicy (gm. Potęgowo). Festyn Tradycji i Smaków Gminy Potęgowo to świetna okazja, żeby w przedostatni weekend sierpnia przeżyć – być może ostatnią – wakacyjną przygodę! Organizatorami wydarzenia są Urząd Gminy Potęgowo, GOK w Potęgowie, partnerem – Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karznicy.

 

FESTYN TRADYCJI I SMAKÓW

Festyn to impreza organizowana przez Urząd Gminy w Potęgowie – tegoroczny odbędzie się na zielonym dziedzińcu Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karznicy. Główną bohaterką festynu będzie ryba: śmiałkowie wezmą udział w konkursie na najlepsze danie z ryby, dla mniej odważnych zorganizowany zostanie pokaz kulinarny połączony z degustacją. Ryba będzie również motywem przewodnim warsztatów i animacji dla najmłodszych. Na scenie pod drzewami dla gości festynu wystąpią lokalne zespoły muzyczne.

 

JARMARK PRODUKTÓW LOKALNYCH

Ważnym elementem wydarzenia będzie jarmark, podczas którego lokalni producenci zaoferują swoje miody, przetwory, chleby, wędliny, sery, nalewki, konfitury i inne własnoręcznie wykonywane przysmaki. Nie zabraknie również stoisk z rękodziełem artystycznym.

Odbywające się każdego miesiąca w Karznicy ryneczki to specjalność Centrum Promocji Produktu Lokalnego i szansa na zrobienie pysznych, zdrowych zakupów wprost od lokalnych producentów.

 

CO POZA TYM?

Czy słyszeli Państwo o łupawskich megalitach – konstrukcjach starszych od egipskich piramid? A może o starosłowiańskim Grodzisku Runowo? O lokalnych pałacach i starych młynach? A może o podnoszących ciśnienie spływach kajakowych wartką Łupawą?

Gmina Potęgowo rozpościera się na pięknych, czystych terenach – warto wykorzystać festyn jako pretekst do zwiedzenia okolicy. Nie brakuje tu atrakcji – coś dla siebie znajdą zarówno poszukiwacze przygód, jak osoby pragnące odpocząć blisko natury. Nocleg nie stanowi problemu: pola namiotowe, domki wypoczynkowe, agroturystyki, młyny i pałace – wszystko to jest do dyspozycji gości. Na facebookowej stronie Centrum zobaczyć można serię filmów informujących o wybranych atrakcjach (www.facebook.com/Centrum-Promocji-Produktu-Lokalnego-w-Karznicy-2286935448248895).

 

Organizatorzy wydarzenia: Urząd Gminy Potęgowo, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karznicy.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach priorytetu 4 "Zwiększanie zatrudnienia i spójności terytorialnej" objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

 

JAK DOJECHAĆ?

ze Słupska (23 km) – krajową „szóstką” w stronę Lęborka

z Lęborka (30 km) – krajową „szóstką” w stronę Słupska

z Bytowa (45 km) – drogami wojewódzkimi 212 i 211 (przez Czarną Dąbrówkę)

z Trójmiasta (ok. 100 km) – krajową „szóstką” w stronę Słupska

Karznica (woj. pomorskie, gm. Potęgowo) leży w odległości kilku km od drogi krajowej nr 6. Centrum jest precyzyjnie oznaczone na mapie Google.

 

Dlaczego zapraszamy do Karznicy, przeczytaj TUTAJ

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności