Kropla wody
20.03.2022

W krainie Neptuna - warsztaty dla dzieci z okazji Światowego Dnia Wody

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski

Start: 
GRUPA (11-15 lat)  godz. 12:30-14:30 

Wstęp: bilety 20 zł do nabycia na www.nck.interticket.pl

GRUPA - bilety

 

Z okazji Światowego Dnia Wody porozmawiamy o zagrożonych wyginięciem organizmach bałtyckich, o ciuchach i o tym co łączy te dwa pozornie niezwiązane ze sobą wątki. Tematem tworzonych prac będą ryby, glony, foki, a wykonywać będziemy je w duchu less waste. 

Jeżeli masz w domu skrawki materiału, przynieś je na warsztaty! Mogą to też być także włóczki i dodatki krawieckie. Ważne, aby komponenty do wykonania prac nie były nowe - wykorzystaj to co już masz. Nie jest to jednak warunek konieczny do wzięcia udziału w warsztatach, podzielimy się tym co przygotowaliśmy.

W trakcie spotkania poznasz nietuzinkowe metody na przetworzenie starych ubrań w bałtyckie stworzenia. Wspólnie poszukamy kolorów Bałtyku. Improwizacja i swobodna kreacja mile widziane!

Projekt zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska morskiego i prawo do życia istot poza-ludzkich. Artystka inicjuje wspólne, haptyczne doświadczenie polegające na symbolicznym działaniu przeciwko anihilacji fauny i flory Bałtyku. Temat ściśle wiąże się ze świadomością wyborów jakich dokonujemy żyjąc na lądzie (na przykład kupując ubrania), oraz że mają one wpływ na jakość wód na całym świecie, a przez to na organizmy w tych wodach żyjące. Choć myśl o katastrofie klimatycznej może przytłoczyć, to twórcza aktywność grupowa i swobodna rozmowa rzucają pozytywne światło na wizje przyszłości.

O prowadzącej:

Linda Lemon – absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz kierunku Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej twórczość charakteryzują techniki z pogranicza różnych mediów. Lubuje się w starannie dobranych kontekstach oraz precyzyjnym rękodziele, takim jak wyplatanie, haft, szycie, gotowanie. Częstym punktem wyjścia w jej aktywnościach jest zachwyt nad fenomenem życia na Ziemi i eksploracja współczesnego mistycyzmu. Posługując się językiem sztuki mówi o hydrosferze, koncepcji odpadu oraz wpływie roślin na holistycznie pojmowanego człowieka. Swoje prace celowo nasyca pozytywnymi emocjami, nawet jeśli opowiadają o trudnych do rozwiązania problemach antropocentrycznego świata.

 

Wydarzenie w ramach cyklu Kolory Bałtyku

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności