zdjęcie wazonów ceramicznych
26.03.2022 - 15.05.2022

Wystawa „Galanteria Miejska” | Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży

Miejsce wydarzenia: Cubic Art Space (Greifswald/Niemcy)

Wstęp: wolny

Lśniące, białe opony, z których wyrasta trawa i fikuśne łabądki, jakby skradzione z przydomowego ogródka – witamy w świecie Natalii Magalskiej. Przeprowadzka artystki z Gdańska do Radomia zaowocowała serią obiektów pod nazwą „Galanteria Miejska”. Jak mówi Magalska: Z zielonego nadmorskiego miasta wpadłam w morze betonu. Codzienne spacery z psem stały się polem obserwacji otaczającej mnie przestrzeni miejskiej. Urbanistyczny chaos, wieczne remonty, osiedlowe podwórka, niekończące się pola kostki brukowej jawiły się jako egzotyczne, przerysowane do granic możliwości zjawiska.

Po serii porcelanowych figurek „Slavsquad” artystka po raz kolejny sięga po medium będące synonimem wysokiej jakości, luksusu i elegancji. Wykwintne na swój sposób wazony w kształcie słupów energetycznych i inne elementy „Galanterii Miejskiej” czekają w Cubic Art Space w Greifswaldzie od 26 marca do 15 maja. Galeria czynna jest 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Natalia Magalska: absolwentka Rzeźby na wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Nagrodzona m.in. Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska w konkursie XI Najlepsze Dyplomy ASP, Nagrodą CSW Łaźnia za pracę dyplomową „Łódzka 5”, Nagrodą Rektora ASP we Wrocławiu w V Studenckim Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej w Poznaniu za pracę „Dres”, wyróżnieniem w XVII Międzynarodowych Warsztatach Odlewniczych, Grand Prix i Nagrodą Publiczności w Konkursie Rysunkowym „Przegrys” oraz wielokrotnymi stypendiami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Starosty Elbląskiego oraz Stypendium Rektora dla najlepszych studentów.

 

kuratorzy: Agnieszka Domańska, Marcus Schramm

Wystawa odbywa się w ramach projektu "Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży".

Więcej o projekcie: https://www.nck.org.pl/pl/projekt/remusowa-kara-czyli-pomorze-w-podrozy

 

Partner: Kunstverein art-cube - Raum für zeitgenössische Kunst e.V.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności