25.10.2022

Akademia Mistrzów 2.0 Warsztat biżuterii z bioplastiku

Termin: 25 X 2022, godz. 16:00 - 19:30;

Wstęp: warsztaty zamknięte;

Prowadząca: Blanka Byrwa – Fundacja CUMY;

Udogodnienia: tłumacz PJM, pętla indukcyjna;

Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Analizując nasze codzienne życie oraz przedmioty, którymi się otaczamy, trudno wyobrazić nam sobie świat bez plastiku. Historia tego surowca jest jednak stosunkowo krótka, gdyż rozpoczyna się w połowie XIX wieku. Plastik towarzyszy człowiekowi nieco ponad sto lat. W tym czasie stał się jednak prawdziwym zagrożeniem dla środowiska i zamieszkujących go istot. Nowe technologie stanowią ekologiczną alternatywę, która pomoże uchronić naszą planetę przed dalszą dewastacją. Bioplastik to także wytworzone sztucznie tworzywo. Jego bazą są jednak składniki naturalne, które mogą ulec biodegradacji.

Na jeden dzień Ratusz Staromiejski w Gdańsku zmienimy w laboratorium twórcze. Wraz z wychowankami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie oraz członkami Stowarzyszenia „Okno na Świat”  wypróbujemy przepisy na nasze własne naturalne tworzywa.

 

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Okno na Świat, Fundacja Siódmy Zmysł, Ośrodek Szkolno-wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Gdyni.

logotypy partnerów

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logotypy ministerstwo

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności