Dylemat.
25.10.2022

DyleMAT

Usłysz, zanim inni usłyszą. 
Nie czekaj na dzień. Noc przeniesie Cię dalej.

 

25 października na internetowych (Spotify) łączach wystartowało słuchowisko paragrafowe* pt. "DyleMAT". To rodzaj gry, który prowadzi po najstarszej części miasta prezentując historyczne zdarzenia wymieszane z legendami miejskimi. Bohaterką jest Nina Pietrzak, młoda dziewczyna, która pod siedzibą NCK – Ratuszem Staromiejskim zauważa dziwne zdarzenie. Kolejne ruchy zależą już od gracza. Czarna Wołga, mgła, zabłąkane staruszki, młoda dziewczyna i chłodna, długa noc… Do  11 decyzji do podjęcia, ... 105 ścieżek i 5 możliwych rozwiązań.

 

Zeskanuj kod QR znajdujący się na słupie ogłoszeniowym przy Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Słuchaj podcastu, przemierzając ulice Starego Miasta i dokonuj wyborów po każdym paragrafie. To od Ciebie zależy, czy ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie. 

 

 

Projekt dyleMAT został zrealizowany we współpracy z partnerami, zrzeszonymi w RadUnii Kultury: Muzeum Gdańska, Oblackie Centrum Edukacji i Kultury, Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Przedszkolem Niepublicznym im. Panienki z Okienka w Gdańsku.
 

logo   Oblackiem Centrum Edukacji i Kultury   logo Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego Zawieszka do klucza - LOGO 3 - 6

Wyświetl ten post na Instagramie Post udostępniony przez Jakub Rutka (@jakubrutka)