Atma Quartet
04.12.2023

Mistrzowski Koncert Kameralny Ãtma Quartet

Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego

Gdańsk, ul. Korzenna 33/35

 

Poniedziałek, 4 grudnia 2023, godz. 19:00

 

Mistrzowski Koncert Kameralny

Ãtma Quartet

 

w składzie:

Aleksandra Kupczyk (I skrzypce)
Jacek Świca (II skrzypce)
Karalina Orsik (altówka)
Andrzej Bauer (wiolonczela)

 

W PROGRAMIE: W.A. MOZART, R. SCHUMANN, K. SZYMANOWSKI

 

Bilety w cenie 25 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny) w sprzedaży od 10.11.2023 w serwisie Bilety24, oraz w Ratuszu Staromiejskim w dniu koncertu w godz. 18:00-19:00.

 

PROGRAM

 

Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791)

Kwartet smyczkowy G-dur KV 387

Allegro vivace assai

Menuetto. Allegro

Andante cantabile

Molto allegro

Robert Schumann (1810-1856)

Kwartet smyczkowy A-dur op. 41 nr 3

Andante espressivo. Allegro molto moderato

Assai agitato

Adagio molto

Finale. Allegro molto vivace

 

PRZERWA

Karol Szymanowski (1882-1937)

Kwartet smyczkowy nr 2 op. 56

Moderato, dolce e tranquillo

Vivace, scherzando

Lento. Doppio movimento

 

Ãtma Quartet prowadzi działalność koncertową od roku 2016. Nazwa Zespołu pochodzi z sanskrytu i znaczy „dusza”; nawiązuje także do willi „Atma” w Zakopanem, w której pod koniec życia mieszkał Karol Szymanowski. 

Zespół zdobył laury na konkursach, m.in. na I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Franz Schubert und die Musik der Moderne w Grazu, Gianni Bergamo Classic Music Award w Lugano oraz International Music Competition w Paryżu. Wystąpił m. in. na festiwalach: Davos Festival, Festes Baroques, Quatuors à Bordeaux, Zeist Music Days, Musethica, Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, czy Emanacje w Lusławicach. 

Aleksandra Kupczyk – absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, laureatka I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Łodzi w 2004. Występowała jako solistka i kameralistka w Warszawie, Koszalinie i Olsztynie, jak również w Niemczech, Holandii, we Francji i Włoszech. Od 2005 pracuje w Filharmonii Narodowej w grupie pierwszych skrzypiec. Od 2017 związana na stałe z Chain Ensemble.

Jacek Świca – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także studium mistrzowskiego w Hochschule der Künste Bern. W swojej karierze kameralisty grał w takich zespołach, jak Artemis Quartet, Alban Berg Quartet, Vogler Quartet, Casals Quartet, pracował również z Agatą Szymczewską, Robertem Levinem oraz Eberhardtem Feltzem. Wraz z Gardan Quartet otrzymał wyróżnienie na konkursie Orpheus w Bazylei.

Karalina Orsik – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, od 2014 r. na swojej macierzystej uczelni jest wykładowczynią oraz doktorantką prof. Piotra Reicherta. Współpracowała m.in. z Cuarteto Quiroga, Emerson String Quartet i Alban Berg Quartet oraz takimi muzykami i pedagogami, jak Aleksander Pavlovsky, Orfeo Mandozzi, czy Oliver Wille. Jest założycielką Ãtma Quartet, grająca w zespole od początku jego istnienia.

Andrzej Bauer – zwycięzca konkursu ARD w Monachium, solista, kameralista, dyrygent, pedagog i improwizator, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Występował z recitalami m.in. w Amsterdamie, Paryżu, Wiedniu, Hamburgu, Monachium oraz jako solista z Filharmonikami Monachijskimi, orkiestrami w Neapolu, Strasburgu, Stuttgarcie, Berlinie oraz większością orkiestr polskich.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.