15.12.2023

Koncert Zimowy muzyków z ECEKON – Europejskiego Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością

Termin: 15 grudnia 2023, godz. 18.00
Wstęp: wolny
Udogodnienia: pętla indukcyjna
Uwagi: wydarzenie odbywa się na piętrze
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Koncert Zimowy muzyków z ECEKON – Europejskiego Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością. Centrum działa w PSONI – Koło w Gdańsku.

ECEKON – ośrodek kultury muzycznej osób z niepełnosprawnościami (www.ecekon.pl) od wielu lat realizuje kilka cyklów koncertowych. Tematyczne Wieczory Muzyczne, Koncerty Gdańskie, Koncerty Noworoczne,  Koncerty Zimowe. Wiele z tych koncertów realizowanych było w pięknej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Dzięki współpracy z NCK osoby z niepełnosprawnościami mogą prezentować swoje osiągnięcia artystyczne w prestiżowym miejscu,  kreującym współczesną kulturę artystyczną Miasta Gdańska.

Podczas Koncertów Zimowych uczniowie ECEKON (dzieci, młodzież i osoby dorosłe) wykonują solo lub w zespołach ostatnio przygotowane utwory.

Koncerty cechuje różnorodność środków wykonawczych – można usłyszeć marimbę, wibrafon, instrumenty dęte i inne. Zespoły grają w nietypowych składach tworzonych na potrzeby wykonania jednego utworu. Na program koncertu składają się utwory z literatury światowej, często są to szczególnie piękne melodie, można je posłuchać w nowej wersji wykonawczej. Między innymi spodziewać się można utworów o tematyce świątecznej.

Partnerami wydarzenia są Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – organizacja założona przez rodziców działająca w Polsce od 60 lat.
Nadbałtyckie Centrum Kultury – wieloletni partner ECEKON. 

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.