JKB. Jan Krzysztof Bielecki, promocja książki
23.03.2024

JKB. Jan Krzysztof Bielecki | promocja książki

Termin: 23.03.2024, godz. 18.00

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski

Udogodnienia: Pętla indukcyjna

Wstęp: wolny

Publikacja JKB. Jan Krzysztof Bielecki jest kolejnym tomem serii wydawniczej „Wybitni Pomorzanie” prezentującej sylwetki najwybitniejszych Pomorzan – związanych z naszym regionem, w tym m.in. przedsiębiorców, artystów i polityków, którą w 2023 roku zapoczątkowało Wydawnictwo Region, wydając książkę Mariusza Szmidki o aktorskiej parze – Halinie Winiarskiej i Jerzym Kiszkisie. Seria nawiązuje do zakończonego już cyklu książek „Znani Gdańszczanie”. Honorowy patronat nad nią sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.


Książka o Premierze Janie Krzysztofie Bieleckim jest obszernym wywiadem-rzeką, którą przygotował związany z Radiem TOK FM red. Maciej Głogowski. Treść rozmowy uzupełniają zdjęcia i materiały ikonograficzne związane z działalnością publiczną bohatera oraz wypowiedzi osób, z którymi Jan Krzysztof Bielecki współpracował na niwie społecznej, gospodarczej i politycznej, m.in. Lecha Wałęsy, Janusza Lewandowskiego, Bogdana Borusewicza, Henryki Bochniarz i  Marka Piechockiego.

Autorem wstępu jest prof. Antoni Dudek, który poprowadzi także spotkanie promocyjne w dniu 23 marca br. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

Fragmenty książki przeczyta Zbigniew Jankowski.

JKB. jan Krzysztof Bielecki - plakat

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.