Koncert Gordonowski
21.04.2024

Mini opera "W salonie fryzjerskim" | koncert gordonowski

Termin wydarzenia: 21 kwietnia, godz. 10.30 i 12.00

Wstęp: 20 zł dziecko (w każdym wieku), 20 zł dorosły

bilety na godz. 10.30, do kupienia TUTAJ

bilety na godz. 12.00, do kupienia TUTAJ

Dla kogo: dzieci i opiekunowie

Udogodnienia: pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia: NCK – Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

W kwietniu zapraszamy Rodziny z małymi dziećmi (do ok. 9 roku życia) na MINI-OPERĘ.

Jest to nowatorska forma wprowadzania najmłodszych dzieci w zagadnienia sztuki operowej. Pomysłodawcą mini – opery jest p. Mirosława Gawryłkiewicz (założycielka Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona). Muzyka adresowana do młodego słuchacza dostosowana jest do możliwości percepcyjnych i psychicznych dzieci. Libretto Mini-oper oparte jest na znanych dzieciom utworach literackich, często też bywa pisane dla potrzeb danego spektaklu. Cechą charakterystyczną przedstawień jest całkowita jawność organizacyjna. Komponowanie elementów scenografii i charakteryzacja aktorów – śpiewaków odbywa się na scenie podczas spektaklu. Widz ma wrażenie że nie tylko jest odbiorcą ale i współtwórcą akcji scenicznej. Te doświadczenia wyzwalają w nim naturalną potrzebę późniejszej działalności muzycznej.

Mini – opery gwarantują doskonałą zabawę i edukację.
W zabawowej formie oraz radosnej atmosferze przekazywane są dzieciom podstawowe treści i pojęcia muzyczne.

Współorganizatorami wydarzenia są: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwo E.E. Gordona oraz Polski Instytut Pedagogiki E.E. Gordona.
Współpraca: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.