Zofia Bielak koncert
17.05.2024

Zofia Bielak – THERAPY | koncert premierowy

Termin: 17 maja, godz. 19.00
Bilety: wstęp wolny
Udogodnienia: pętla indukcyjna
Miejsce: NCK Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Koncert jest połączeniem muzyki, słowa i tańca. Będzie to wyjątkowa okazja, żeby doświadczyć wzajemnego przenikania się tych trzech dziedzin sztuki. Po koncercie zapraszamy na krótki wernisaż. 

Melodie zaaranżowane na nietypowy skład wokalno - instrumentalny, poruszają się w gatunku kameralistyki jazzowej. Dwa utwory powstały w kolaboracji z Ksenią Witek, autorką tekstów, której recytacja przeplatając się z muzyką, tworzy kolejną przestrzeń do wejścia w świat wewnętrznej prawdy.

Skład zespołu:

  • Zofia Bielak fortepian

  • Ksenia Witek recytacja

  • Michalina Sokołowska wiolonczela

  • Jakub Klemensiewicz- klarnet

  • Magdalena Kuraś wokal

  • Julia Przybysz gitara basowa

  • Maciej Chrzęszczyk perkusja

  • Dominika Massloch taniec

 

Zofia Bielak –  pianistka,kompozytorka, aranżerka. Absolwentka rytmiki oraz klasy fortepianu prof. Włodzimierza Nahornego i dra Sławomira Jaskułke. Obecnie studentka prof. Leszka Kułakowskiego na kierunku kompozycja w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zaangażowana w wiele interdyscyplinarnych projektów, koncertów i spektaklów związanych z Akademią Muzyczną w Gdańsku oraz Trójmiejską Sceną Muzyczną. W 2022 roku stworzyła projekt „Tryptyk”, który jest połączeniem sztuk tańca, muzyki i obrazu. W 2023 roku otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańsk na projekt „Shades”, który polegał na interpretacji ruchowej ułożonej do autorskiego utworu. Obecnie pracuje nad wydaniem debiutanckiej płyty „Therapy”.

Zofia Bielak koncert plakat

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.