Szymon Zawodny Quintet
08.05.2024

Szymon Zawodny Quintet – ZERO WASTE | koncert

Termin: 8 maja, godz. 19.00
Wstęp: wolny
Miejsce: NCK – Ratusz Staromiejski, galeria, ul. Korzenna 33/35

 

Szymon Zawodny Quintet – ZERO WASTE

Album ZERO WASTE to debiutancki materiał zespołu Szymon Zawodny Quintet. Na krążku znajduje się 8 autorskich kompozycji lidera nierzadko inspirowanych wyważoną estetyką ECM’owskich nagrań czy oszczędną w środkach twórczością Briana Blade’a wraz z występującymi w jego utworach soczystymi dwugłosami saksofonów. Z drugiej strony jednak muzyką z wpływami mainstreamu, modern jazzu oraz muzyki klasycznej. Nagrane utwory tworzą spójną historię pod nazwą ZERO WASTE. Album z pozoru odnoszący się do ekologii jest jednak raczej ogólnym komentarzem do obecnego stanu Świata. Nawiązuje on do globalnych trendów, modnych haseł, wydarzeń na Świecie, ale także traktuje o subiektywnych emocjach autora. Dlatego na płycie znajdziemy tytuły takie jak Radioactive Dance, Back to the Roots, Political Bull…t czy Countryside Living. Koncepcją albumu w jego fizycznym wymiarze jest również odzwierciedlenie hipokryzji – okładka częściowo imitująca ECO karton na modłę „zero waste”, wewnątrz zaś płyta CD i „tray” wykonane z tworzywa sztucznego. 

okładka płyty

Koncert premierowy odbędzie się 8 maja 2024 roku o g. 19:00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Tego samego dnia album będzie dostępny na platformach streamingowych, jak również w sprzedaży fizycznej. 


Szymon Zawodny Quintet to zespół złożony z muzyków trójmiejskiego środowiska. W skład zespołu wchodzą: SZYMON ZAWODNY (saksofon altowy, flet, kompozycje), SZYMON KOWALIK (saksofon tenorowy, sopranowy), DOMINIK KISIEL (fortepian), KONRAD ŻOŁNIEREK (kontrabas) i MIKOŁAJ STAŃKO (perkusja). 

zespół
 plakat

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.