11.05.2024

11. Koncert Gdański ECEKON

Termin: 11 maja, godz. 12.00
Wstęp: wolny
Miejsce: NCK – Ratusz Staromiejski, galeria, ul. Korzenna 33/35

ECEKON – ośrodek kultury muzycznej osób z niepełnosprawnościami (www.ecekon.pl) od wielu lat realizuje kilka cyklów koncertowych. Tematyczne Wieczory Muzyczne, Koncerty Gdańskie, Koncerty Noworoczne,  Koncerty Zimowe. Wiele z tych koncertów realizowanych było w pięknej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Dzięki współpracy z NCK osoby z niepełnosprawnościami mogą prezentować swoje osiągnięcia artystyczne w prestiżowym miejscu,  kreującym współczesną kulturę artystyczną Miasta Gdańska.

11. Koncert Gdański ECEKON poświęcony jest gdańskim festiwalom. Formuła koncertów gdańskich ECEKON polega na połączeniu wypowiedzi na temat naszego miasta przeplatanych muzyką powiązaną z tematem przewodnim koncertu. Tematyka cyklu  koncertów jest zróżnicowana: komunikacja tramwajowa, zabytki Drogi Królewskiej, gdańskie parki i ogrody, Gdańsk nad Bałtykiem. Wykonawcami koncertów są muzycy z ECEKON – Europejskiego Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością. Centrum działa w PSONI – Koło w Gdańsku. Koncerty tego cyklu realizowane są w gdańskich wnętrzach historycznych, najczęściej w Nadbałtyckim Centrum Kultury, z którym ECEKON współpracuje od wielu lat. Autorką scenariusza i reżyserem koncertu jest  Irena Jasman – przewodniczka po Gdańsku. 

Organizatorem wydarzenia jest Europejskie Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością. Centrum działa w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – PSONI. 
Partnerem wydarzenia jest Nadbałtyckie Centrum Kultury – wieloletni partner ECEKON. 

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.