Uderzane i szarpane. Koncert familijny i warsztaty
12.05.2024

„Uderzane i szarpane!” | koncert familijny i warsztaty

Termin: 12 maja

11:00-12:00 – koncert

12:30-14:30 – warsztaty

Wstęp:
koncert: wstęp wolny – zapisy poprzez portal Evenea – ZAPISZ SIĘ
warsztaty: bilety – 15,00 zł/ dziecko + max. 2 opiekunów –  KUP BILET
Dla kogo: dla dzieci 5-12 lat z rodzicami / opiekunami
Miejsce: Sala Mieszczańska, Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Uderzane i szarpane! Drugi z tegorocznego cyklu koncertów familijnych opowiadać będzie o grupie instrumentów strunowych: szarpanych i uderzanych. Jak brzmią? Co łączy niewielką gitarę z potężnym fortepianem? Ile strun może mieć harfa? Zuzanna Pobłocka, prowadząca wydarzenie „Smyki do smyków”, postara się przekazać odpowiedzi nie tylko na te pytania, ale także na takie, które zrodzą się dzieciom i dorosłym, podczas słuchania koncertu lub w trakcie zabawy warsztatowej.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu stARTer i już dziś zapraszamy także na pozostałe koncerty:
28.09.2024, godz. 11.00 – instrumenty dęte drewniane i miechowe
7.12.2024, godz. 11.00 – instrumenty dęte blaszane i perkusja

Podczas wszystkich koncertów na scenie prezentować się będą uczniowie i uczennice trójmiejskich szkół muzycznych.

"Teledysk z rysunków – orkiestra"

A po koncercie? Warsztaty, podczas których stworzymy wspólnie teledysk. Kredki, pisaki i ołówki w dłoń – wszystkie chwyty dozwolone by odtworzyć wszystkie instrumenty, które usłyszymy w utworze. Talerze, skrzypce, puzony i tuby – tak powstanie orkiestra. Niech ożyją dziecięce rysunki!

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.