01/06/2018

Konkurs fotograficzny "Kolory Bałtyku" / uwaga: przedłużamy termin nadsyłania prac.


Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie.

Aby wziąć w nim udział wystarczy zmieścić fotografię na Instagramie i oznaczyć hasztagiem #KoloryBałtykuNCK oraz odnośnikiem @nckgdansk, wraz z określeniem odpowiedniej kategorii wiekowej (<15 lub >16).

TEMAT: Morze Bałtyckie

TERMIN NADSYŁANIA: 8 czerwca – 23 września 2018 r.

REGULAMIN: Regulamin Kolory Bałtyku.pdf

OGŁOSZENIE WYNIKÓW: 28 września 2018 r.

NAGRODY: laureaci będą mogli wziąć udział specjalnych warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez duet artystyczny Aleksandry Kotarskiej i Roberta Sęka. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone zestawami gadżetów.

Dla zainteresowanych konkursem, 7 czerwca 2018 r. w NCK (Ratusz Staromiejski, ul. Korzennna 33/35),  przygotowaliśmy spotkanie o fotografii. Poprowadzi je dwójka artystów – Aleksandra Kotarska i Robert Sęk. Duet przybliży publiczności tajniki fotografii; opowiedzą, jak zrobić dobre, niebanalne zdjęcie, podpowiedzą jak patrzeć przez obiektyw, chwytać ciekawe momenty i jak komponować obraz fotograficzny. Zdradzą własne metody nieoczywistego postrzegania krajobrazów, ludzi i przedmiotów.
WSTĘP: wolny
Konkurs jest częścią nowego projektu edukacyjnego NCK Kolory Bałtyku, którego celem jest  przybliżenie różnorodnych aspektów związanych z Morzem Bałtyckim. Poszczególne działania kierowane są do odbiorców w zróżnicowanych grupach wiekowych. 

Składa się z:
  • Wykładu o fotografowaniu (7 czerwca)
  • Konkursu fotograficznego (8 czerwca - 23 września) / regulamin konkursu
  • Wykładów popularnonaukowych dla dorosłych i młodzieży (październik, listopad, grudzień)
  • Warsztatów dla dzieci i młodzieży (październik, listopad, grudzień)
Więcej informacji o projekcie również tutaj: Kolory Bałtyku


PROWADZĄCY

Ola Kotarska absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, zajmuje się malarstwem, ilustracją i fotografią. Współpracuje z działami edukacyjnymi CSW Łaźnia i Nadbałtyckiego Centrum Kultury oraz pracuje przy projektach filmowych Ośrodka „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów”. Od niedawna współtworzy scenografie do animowanych projektów Darii Kopiec. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych w Kolonii Artystów i Galerii Żak w Gdańsku, kilka obrazów było częścią wystawy towarzyszącej projektowi „Znajomi znad morza” we Wrocławiu. Szuka metod przekładu informacji, pozyskiwanych różnymi narzędziami na język malarstwa. Twórczyni zdjęć i animacji.

Robert Sęk z wykształcenia fotograf, absolwent animacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim i student animacji kultury na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Reżyser i scenarzysta sztuk amatorskich. Animator prowadzący warsztaty i działania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, głównie w gdańskich instytucjach kultury, takich jak CSW Łaźnia, Nowy Port Sztuki, Gdańska Galeria Miejska i Instytut Kultury Miejskiej. Zaangażowany w życie kulturalne miasta. Jego pasja fotograficzna obejmuje działalność artystyczną – głównie w obrębie fotografii analogowej oraz komercyjną, skupioną na tworzeniu reportaży oraz fotografii jedzenia w ramach duetu Melonur Collective.