Festiwal Filmów Jednominutowych

Festiwal Filmów Jednominutowych

Festiwal Filmów Jednominutowych

Garść kreatywności, szczypta samodyscypliny, dawka wrażliwości i sporo zaangażowania. Tylko (lub aż!) tyle wystarczy, aby zamknąć opowieść w jednej minucie. Filmowe wyzwanie może podjąć każdy – niezależnie od wieku, wykształcenia i doświadczenia. Jedynym ograniczeniem jest czas trwania filmu – dokładnie 60 sekund.

Od 2006 roku organizujemy unikatowy w skali ogólnopolskiej Festiwal Filmów Jednominutowych. Idea przywędrowała do nas dzięki partnerstwu z The One Minute Foundation z Holandii. Osią wydarzenia jest konkurs, zamknięty w trzech kategoriach: fabuła, forma i mini-dokument. Najlepsze prace pokazywane są co roku w najbardziej spektakularnej sali kinowej Trójmiasta – Centrum św. Jana w Gdańsku.

Wybrane filmy jednominutowe prezentowane były w kilkuset lokacjach, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Partnerami naszego przedsięwzięcia, którzy przez lata wspierali nasze działania, są m.in.: Open'er Festival, OFF Festival, TVP Kultura czy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Festiwal Filmów Jednominutowych jest członkiem Youth Cinema Network – sieci współpracy zrzeszającej kilkadziesiąt festiwali filmów krótkometrażowych z całego świata.

Czekamy na Wasze historie zamknięte w krótkich filmach!