18.06.2005 - 18.06.2005

Antystress IV Edycja

IV A N T Y S T R E S S, 18 czerwca 2005, sobota, godz. 20.00, Sala Mieszczańska, Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35

ANTYSTRESS jest cykliczną imprezę towarzysko-artystyczną, odbywającą się w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku.Dotychczas odbyły się trzy antystresowe odsłony w styczniu, lutym i kwietniu 2005 r. W roku mickiewiczowskim chcemy dać “zielone światło” wszystkim oryginalnym i wrażliwym twórcom, udostępniając Salę Mieszczańską Ratusza Staromiejskiego na niezależne prezentacje rodzimych artystów. Jesteśmy otwarci na inwencję, pomysłowość i nowe objawienia artystyczne: muzyczne, literackie, taneczne, rzeźbiarskie, malarskie, fotograficzne, etc.

Chcemy prezentować nowe trendy w muzyce, satyrze, poezji – jednym słowem – w sztuce Wybrzeża. A przy okazji – liczymy na integrację środowisk twórczych, samorządowych i lokalnego biznesu, by w przyszłości wspólnie realizować działania z korzyścią dla regionu (i samych uczestników).

Liczymy na atystresowową prezentację nowych kreacji artystycznych znanych i mniej nieznanych twórców pomorskich. W programie dużo śmiechu, nieoczekiwana zmiana miejsc, radykalne zwroty akcje i autorskie kreacje…. Tym razem postawiliśmy na kobiety. Ich twórczą działalność, inwencję, ale przede wszystkim styl. W sobotni antystressowy wieczór zaczarują nas suptelnie dziewczyny z Zespołu 4 one. Natomiast pokaz kobiecego wdzięku i sex appelu w wykonaniu Zespołu Mamy Czas zapowiada się bardzo gorąco. Na deser piękne tancerki w improwizowanym tańcu latynoskim. Z przekory zaprosiliśmy Zespół Kobiety, który w swoim składzie ma przewagę mężczyzn i dla równowagi Kubę Kornackiego z mimi recitalem aktorskim.

W programie IV ANTYSTRESSU wystąpili: Zespół „Mamy czas”, Zespół „4 one” czyli CZTERY ONE, Zespół „Kobiety”, Marek Kamiński, Jakub Kornacki, Antoni Szczyt, Latynoskie gorące tańce, Marek Okrassa/ Maciej Gorczyński autorski komentarz plastyczny

Prowadzenie: Tomek Olszewski oraz Larry Okey Ugwu

Zespół „MAMY CZAS” Liderka zespołu, Magdalena Smuk, znalazła sposób na nudę i zarabianie pieniędzy- zwołała na salę baletową Teatru Muzycznego w Gdyni najzdolniejsze i najseksowniejsze aktorki i tak się zaczęło. Nazwa działającej od kilku lat grupy wokalno-tanecznej złożonej głównie z młodych, utalentowanych i atrakcyjnych kobiet powstała podczas wyjątkowo długiej, bo 18 godzinnej podróży samochodem do Szczyrku, zajmującej normalnie ok. 8 godzin. Trudno powiedzieć, co jest największą zaletą grupy – zarówno ich śpiew, jak i taniec, urok, charyzma, sexapeal, wdzięk, fantazja nie pozostawiają wątpliwości, co do tego, iż mamy do czynienia ze ZJAWISKIEM.

Antoni Szczyt, na co dzień wice dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej. Znany z poczucia humoru wstąpi na Antystressie z programem kabaretowym. Na ostrzunoża jego żartów znajdą się tym razem kobiety.

Kuba Kornacki-absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (1997). W czasie studiów występował w Krakowskim kabarecie Loch Camelot, prowadzonym przez Ewę Kornecką. Bezpośrednio po studiach przez 5 lat pracował w Teatrze Współczesnym w Gdyni. Współpracował w tym okresie ze Szczecińskim Kabaretem Piwnica przy Krypcie, z Teatrem Krypta i z Operą na Zamku.Od trzech lat jest solistą Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie brał udział w takich produkcjach jak "Chicago", "Szachy", "Dracula", "Pięciu Braci Moe" i in.W październiku 2004 w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się premiera spektaklu napisanego i wyreżyserowanego przez Kornackiego, pt. "Jojne pisze list". Tego wieczoru obejrzycie Państwo próbkę, tego, czym jest i czym może być dziś humor żydowski na scenie. Trzy piosenki, trzy całkiem inne opowieści, w których przewija się charakterystyczny dla humoru żydowskiego bohater - safanduła, ucieszny pechowiec, wzbudzający śmiech i sympatię tylu pokoleń. Tytuły piosenek: "Jojne naprzód", "Chory", "Balia"

Zespół Kobiety powstały wiosną 1999 w Trójmieście, a stworzyli je Grzegorz Nawrocki i Anna Lasocka. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty: “Kobiety” [2000] i “Pozwól sobie” [2004], które zostały gorąco przyjęte przez słuchaczy i krytyków muzycznych.Pochodzący z pierwszej płyty utwór Marcello ukazał się na kilku kompilacjach [m.in. „Trójkowy Ekspress“], cała płyta otrzymała nominację do „Machinerów” [2001]. Muzyka z płyty „Kobiety“ została wykorzystana w produkcjach filmowych [m.in.„Segment’76“]. Muzyka Kobiet oscyluje wokół alternatywnego rocka. Ciekawe teksty z dużym poczuciem humoru współgrające z atrakcyjnymi melodiami łatwo wpadającymi w ucho, to niewątpliwie największa zaleta Zespołu Kobiety.

Latynoskie gorące tańce w wykonaniu utytułowanych tancerzy tańca towarzyskiego. W programie improwizowany taniec latynoski- roueda casino.

Zespół 4 one, czyli Cztery One -Kwartet smyczkowy działający od 2002 r.Skład: Barbara Orpik-Rompca-skrzypce, Marzena Sikała-skrzypce, Elżbieta Górka- altówka, Aneta Lenkowska- Brykalska-wiolonczela. Zespół wykonuje bardzo zróżnicowaną stylistycznie muzykę od klasyki do jazzu, musicalu po pop o rock.Panie współpracują z Teatrem Wybrzeże, Muzycznym i Miejskim w Gdyni.

Marek Kamiński. Urodził się 24 marca 1964 roku w Gdańsku. Polarnik i podróżnik. Studiował filozofię i fizykę. Założyciel i właściciel większościowego pakietu akcji firmy "Gama San" S.A. Laureat polskiej edycji konkursu "World Young Business Achiever". Członek The Explorers Club w Nowym Jorku. Autor książki "Moje Bieguny. Dzienniki z wypraw 1990-1998" - laureatki Nagrody Artusa dla Najlepszej Książki Roku 1998 oraz nagrody im. Arkadego Fiedlera "Bursztynowy Motyl". Jako pierwszy człowiek dotarł na oba bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz w ciągu jednego roku.. Podróżował po różnych zakątkach kuli ziemskiej i brał udział w wielu wyprawach. Ostatnio podróżuje z Jaśkiem Melą Jego zainteresowania to: wyprawy, żeglowanie, nurkowanie, jazda konno, filozofia, lektura książek.

Tomasz Olszewski – autor tekstów, kompozytor, wykonawca, dziennikarz i prezenter radiowy i telewizyjny, lub – po prostu – śpiewający poeta. Jest laureatem niemal wszystkich najważniejszych polskich festiwali studenckich w latach 1984-85. Jego wcześniejsze piosenki znalazły się na kilku kasetach i płycie zawierającej wybór najciekawszych śpiewających autorów lat osiemdziesiątych. Skomponował także muzykę do dwóch spektakli. Publikował swoje teksty w almanachach poetyckich i antologiach, a w 1991 roku Oficyna Wydawnicza C&T wydała tomik jego piosenek zatytułowany „Zapiski z podróży”.Tomasz Olszewski dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych, miał swój program monograficzny w cyklu „Powrót bardów”. Pisał także piosenki dla innych wykonawców, zamieszczał swoje teksty publicystyczne i felietony w paru gazetach i periodykach a także magazynach muzycznych.Jest także autorem polskich tekstów do spektaklu “Fado” w Tetrze Wybrzeże w Gdańsku, uhonorowanego nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego jako największe wydarzenie muzyczne 2003 roku. Od 1995 roku Olszewski jest prezenterem w Radiu Gdańsk, współtworzy niedzielny program kulturalny Salon Artystyczny. W Telewizji Gdańsk można go co tydzień zobaczyć w programie „Brulion Kulturalny”.

Marek Okrassa- zrealizuje scenografię-impresję artystyczną pt. Basen.Jest sstypendystą Ministra Kultury i Sztuki, absolwent gdańskiej ASP na kierunku grafiki i malarstwa, laureat licznych nagród. Maciej Gorczyński z gdańskiej ASP, będzie szukał inspiracji do autorskiego komentarza plastycznego wystawianego podczas V Antystressu.

Sponsorem Antystresu jest Browar Amber.

Patronem medialnym jest portal gdansk.pl,trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk

Zobacz zdjęcia z imprezy: http://www.tgf.pl/nck/